Suure-Jaani kooli suur saal

suur_saal_1Suure-Jaani muusikafestivali ajaks muutub suureks saaliks argipäeviti kooli spordisaalina kasutatav juurdeehitus. Tribüünidel olemasolevale paarisajale kohale on võimalik lisaks panna kuni poolsada tooli. Erikonstruktsiooniga lae tõttu on ruumis väga hea akustika.

Suure-Jaani kooli hoone valmis aastal 1961. Kohe-kohe pidi kool saama ka võimla. Ometi lõpetasid toonaste õppurite lapsed ja lapselapsedki enne kooli, kui lubadus teoks sai.

Aastal 2000 viidi parima lahenduse leidmiseks läbi arhitektuurikonkurss, kuhu laekus 22 tööd. Hindamiskomisjon valis võitjaks töö „Magnet“ – autorid Veronika Valk ja Villem Tomiste. Juurdeehituse valmimiseni jäi aga mitu aastat – finantseerimisvõimaluste otsimine. Suure-Jaani Gümnaasiumi juurdeehituse ehituslepingule kirjutati alla 9. veebruaril 2004. Juurdeehitusel lõigati linti 18. märtsil 2005.

Kui spordisaalide puhul ollakse harjunud kõmiseva ruumiga, siis Suure-Jaanil on vedanud – spordisaalis, mis mahutab vabalt käsipalliplatsi, on lagi erikonstruktsiooniga: siin ripuvad akustilised villaplaadid. Muusikud avastasid peagi saali imelise akustika ja võtsid ruumi kontsertsaalina kasutusele. Muusikafestivali kontserte on siin korraldatud aastast 2007. Kõige rohkem on siin üles astunud ERSO.

2009. aastal toimus Suure-Jaani kooli suures saalis Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lõpetajate kontsert.

Muusikute suust on kuulda olnud isegi sellist väidet, et Suure-Jaani kooli suur saal on Kesk-Eesti parima akustikaga saal.

Kodulehekülg

Asukoht

Tallinna 24, Suure-Jaani, 71502 Viljandi maakond, Eesti