Press

PRESSITEADE
29.12.2023

Tänasest kuni jaanuari lõpuni saab Tallinnas Niguliste muuseumis näha Suure-Jaani muusikafestivali fotonäitust. Fotode autor on Margus Elizarov.
Esmaspäeval, 1. jaanuaril 2024 kell 17 algab Nigulistes XXXVI rahvusvaheline Niguliste orelinädal, mis kestab 7. jaanuarini.
Orelinädalat korraldab koostöös Niguliste muuseumiga Rahvusvaheline Artur Kapi Ühing.
Lisainfo:
Andres Uibo
515 9095

PRESSITEADE
17.11.2023

XXVII Suure-Jaani Muusikafestivali passid 1. detsembrist müügil

Alates 1. detsembrist saab Suure-Jaani Tervisekojast osta 16.-22. juunil 2024 toimuva Suure-Jaani muusikafestivali passe. Passi hind 60 eurot, sooduspass kuni 18-aastastele ja pensionäridele 40 eurot.
Päikesetõusukontserdil astuvad sel korral üles Tallinna Poistekoor Lydia Rahula dirigeerimisel, Ain Varts elektrikitarril ja Andres Uibo orelil – vahetektid Marju Kõivupuu. Õigeusu kirikus Estonian Voices,  Olustveres Kirill Ogorodnikov ja Mari-Liis Uibo, Tääksi vesiveskis Väikeste Lõõtspillide Ühing. Kuulajate ees on erikavaga Eesti Rahvusmeeskoor. Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia toob publiku ette kontsert-lavastuse “Väike korstnapühkija” ja 2024. aasta parimad lõpetajad. Lõunatundises saab heita pilgu diskotaadi Riho Baumanni, laulja Boriss Lehtlaane ja folkloristi Marju Kõivupuu maailma.
Festivali kava kogu mahus selgub peagi. XXVII festivali meeldivaks uudiseks on see, et lõunatunnid on huvilistele tasuta ning üle mitme aasta on festivali kavas konkurss – sel korral pianistidele.

PRESSITEADE
06.07.2023
XXVII Suure-Jaani Muusikafestival toimub 16.–23. juunil 2024

6. juulil  koos olnud Rahvusvahelise Artur Kapi Ühingu juhatus otsustas ka järgmise aasta ehk XXVII Suure-Jaani Muusikafestivali eestvedaja olla. Juhatus kinnitas festivali kunstiliseks juhiks Andres Uibo ja peakorraldajaks Priit Toobali. Esimesed kokkulepped ja “jah” sõnad on saadud ka teistelt meeskonna liikmetelt.
Festival toimub 16.23. juunil 2024.
Festivali raames toimub ka Põhja-Sakala valla aiakohvikute nädalavahetus. S.t et aiakohvikute päevad toimuvad nädalavahetusel ehk kahel päeval – nii laupäeval kui pühapäeval. Iga kohvik saab ise otsustada, millisel päeval/päevadel avatud ollakse.
Aiakohvikute nädalavahetus on 15.16. juuni 2024.
Lisainfo:
Priit Toobal
peakorraldaja
506 2283
__________________________________

PRESSITEADE
06.06.2023

17.–23. juunil toimub XXVI Suure-Jaani Muusikafestival

Mittetulundusühingu Rahvusvaheline Artur Kapi Ühing eestvedamisel toimub sel suvel juba kahekümne kuues heliloojatele Kappidele pühendatud Suure-Jaani muusikafestival. Festival toimub traditsiooniliselt jaanipäeva eel, 17.–23. juunil.

Festivali avatakse 17. juunil festivalilipu heiskamisega Suure-Jaani Tervisekoja ees ning festivalile pühendatud raamatu „Loojad. Suure-Jaani muusikafestivali 25 aastat“ esitlusega.

Festivali peakorraldaja Priit Toobal: „Toimuvast võib esile tuua veel Tääksi vesiveski vabaõhulaval toimuvat kontserti Kapi blues, vanamuusika ansambli The Revalers ülesastumist Suure-Kõpu mõisas, Eesti Rahvusmeeskoori kontserti Suure-Jaani õigeusu kirikus ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ooperistuudio ja sümfooniaorkestri kontserte Suure-Jaani koolis. Olustvere leivakojas astuvad üles Jaanus Nõgisto ja Tõnu Timm.“

Traditsiooniliselt toimub 23. juuni öösel kell 3 Hüpassaare rabasaarel päikesetõusukontsert. Sel aastal läheb sohu orel. Soos mängib orelil David Timm (Leipzig), saksofonil Lembit Saarsalu, tšellol Marten Meibaum ning laulab ja vahetekste loeb Lauri Saatpalu.

Festivali kavas on eelmist festivali kajastav fotonäitus ja lõunatunnid, kus huvilised saavad lähemalt tuttavaks tuntud loovisikute ja nende tegemistega. Sel aastal on lõunatunni külalisteks Anu Raud, Lauri Saatpalu, Ivari Ilja, Ari Dubin ja Tiit Kõuhkna.

Koostöös Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiaga toimub Andres Uibo oreliklassi galakontsert.

Festivali avapäeval leiab taas aset Põhja-Sakala valla aiakohvikute päev. Külalisi ootab 19 aiakohvikut Suure-Jaanis, Tääksis, Võhmas, Kildul, Vastemõisas, Sürgaveres jm.

Festival viib külakosti Vändrasse Lüdigi saali. Traditsiooniliselt lõpetab festivali jaanituli Suure-Jaanis, kus sel aastal on peaesinejaks Marju Länik. XXVI muusikafestivali raames toimub ühekokku 21 erinevat sündmust.

Lisainfo:
Priit Toobal
peakorraldaja
506 2283
priit.toobal@pohja-sakala.ee
https://muusikafestival.suure-jaani.ee/kava/
https://kodukohvik.suure-jaani.ee/


XXVI Suure-Jaani Muusikafestival toimub 17.-23. juuni 2023


PRESSITEADE
17.05.2022

Suure-Jaani Muusikafestival tuleb juba 25. korda

Sel aastal toimub festival traditsioonilisel ajal, 17.–23. juunil.

Publiku ette astuvad jälle ka festivali traditsioonilised esinejad: Eesti Riiklik Sümfooniaorkester (dirigent Xandi van Dijk (Lõuna-Aafrika Vabariik /Saksamaa)) ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Sümfooniaorkester (dirigent Toomas Vavilov). Lisaks mitmed solistid: Andres Mustonen (dirigent, viiul), Arete Kerge (sopran), Helen Lepalaan (metsosopran), Tambet Kikas (bass), Ain Varts (kitarr), Priit Aimla (trompet), Olev Ainomäe (oboe), Mari-Liis Uibo (viiul), Meelis Orgse (viiul), Johanna Vahermägi (vioola), Johanna Randvere (tšello), Anna-Liisa Eller (kandled, torupill), Taavi Kerikmäe (harmoonium, klavikord ja teremin). Suure-Jaani õigeusukirikus on seekord ansambel „Vox Clamantis” (dirigent Jaan-Eik Tulve), Tääksi veski vabaõhulaval „ Lõõtsavägilased” ja festivali pärliks kujunenud päikesetõusukontserdil  „Tõnis Mägi ja Koit” on kuulajate ees Tõnis Mägi (laul, klaver, vahetekstid), Andre Maaker ja Ain Agan (kitarrid).

Festivali uueks kontserdikohaks on Võhma kooli uhke, läbi kahe korruse ulatuv aatrium, kus musitseerivad noored Võhmast ja Viljandi muusikakoolist.

Lõunatundides kohtuvad huvilistega Tiina Lokk, Allan Roosileht, Sven Grünberg, Taisto Noor ja Rein Veidemann.

Festivalisündmused toimuvad ka Olustvere leivakojas, Tääksi vesiveskis ja Vanaõue puhkekeskuses. Festivali fotonäitus on seekord vaadata Suure-Jaani Tervisekoja Hüpassaare saalis.

Et on 25. festival, siis avakontserdil meenutavad toimunut korraldajad ning Hüpassaare saalis vaadatakse koos aastate jooksul lõunatundides tehtud salvestisi.

Pileteid saab osta  Piletilevist, Piletimaailmast ja festivali ajal Suure-Jaani kultuurimajas asuvas infopunktis ning  tund enne kontserte kohapealt.

Suure-Jaani Muusikafestival toimub aastast 1998. Festival on eesti muusika ja eesti muusikute keskne, pakkudes samas midagi pea igale maitsele.

Festivali kava http://muusikafestival.suure-jaani.ee/ajakava/

Lisainfo:
Andres Uibo
festivali kunstiline juht
515 9095

Aire Levand
festivali peakorraldaja
5665 8453
aire@suure-jaani.ee


PRESSITEADE
16.08.2021

Homme algab XXIV Suure-Jaani Muusikafestival!

Juba 24. korda kutsub Suure-Jaani Muusikafestival – ka sellel korral tavapärasest erineval ajal.

Sel aastal toimub festival 17.–22. augustil ning koroonaviiruse tõttu maailmas valitseva olukorraga seoses astuvad üles vaid Eesti artistid.

Publiku ees on Orthodox Singers, Pärnu Linnaorkester ja Kirill Ogorodnikov ning Momir Novakovic, Arvo Leibur, Aare Tammesalu, Martti Raide, Mati Turi, Boriss Lehtlaan ja Are Jaama, Mari Kalkun, Kreet-Rosin Pindmaa jt. Lastele pakuvad elamusi Piip ja Tuut.
Lõunatundides kohtuvad huvilistega Igor Mang, Ebba Rääts, Igor Gräzin ja Janek Mäggi.
Festival läheb sel korral külla Põhja-Sakala valla ettevõtjate juurde: Energia tallu, Olustvere mõisa, Tääksi vesiveskisse, Kohvikusse Arturi Juures, Suure-Kõpu mõisa ja Kildu ratsakeskus-külalistemajja.

Pileteid saab osta  Piletilevist, Piletimaailmast või Suure-Jaani kultuurimaja asuvas festivali infopunktis ja  tund enne kontserti kohapealt.

Lähtuvalt Eesti Vabariigi Valitsuse kehtestatud piirangutest palume esitada festivali külastajatel enne üritusele sisenemist kas vaktsineerimiskuuri läbimise tõendi, Covid-19 haiguse läbipõdemise tõendi või negatiivse testi tõendi ja isikut tõendava dokumendi. Oma nakkusohutust ei pea tõendama alla 18-aastased noored.
Aktsepteerime kuni 48h varem tehtud antigeeni kiirtesti ja kuni 72h varem tehtud PCR-testi, kui testimise on läbi viinud tervishoiuteenuse osutaja ja selle kohta on väljastatud tõend.
Kohapeal kiirteste ei teosta. Haigustunnustega inimesi üritusele ei lubata.

Palume mitte jätta üritusele tulemist viimasele hetkele, sest tõendite kontrollimine ja testimine võtavad aega.

Suure-Jaani Muusikafestival toimub aastast 1998. Festival on eesti muusika ja eesti muusikute keskne, pakkudes samas midagi pea igale maitsele.

Festivali kava http://muusikafestival.suure-jaani.ee/ajakava/

Lisainfo:
Andres Uibo
festivali kunstiline juht
515 9095

Aire Levand
festivali peakorraldaja
5665 8453
aire@suure-jaani.ee

PRESSITEADE
17.08.2020

Homme algab XXIII Suure-Jaani Muusikafestival!

Juba 23. korda kutsub Suure-Jaani muusikafestivalile – seekord tavapärasest erineval ajal.

Sel aastal toimub festival 18.–23. augustil ning koroonaviiruse tõttu maailmas valitseva olukorraga seoses astuvad üles vaid Eesti artistid. Publiku ees on Hortus Musicus ja Andres Mustonen, Pärnu Linnaorkester, soo-orkester, Aare Tammesalu, Martti Raide, Mari-Liis Uibo, Toomas Nestor, Jaak Sooäär, Ara Yaralyan, Aleksandra Kremenetski, Johanna Vahermägi, ansambel Kukerpillid jt. Lõunatundides kohtuvad huvilistega Mati Kaal, Igor Volke ja Tõnis Kõrvits.

Traditsiooniline Suure-Jaani Muusikafestivali pärl – päikesetõusukontsert – on sel aastal asendunud kuuvalgusekontserdiga. Kontsert Hüpassaare rabasaarel algab seekord kell 20.20 ja esmakordselt saab soo-orkestrile lisaks näha ka baleriini – esineb Rahvusooperi Estonia solist Anna Roberta Lahesoo. Vahetekstid Eero Raun.

Festival läheb sel korral külla Põhja-Sakala valla turismiettevõtjate juurde: Energia tallu, Vanaõue puhkekeskusesse ja Kildu ratsakeskusesse. Ettevõtjad pakuvad igaüks ühel päeval festivalisündmustele lisaks omapoolset programmi.

Seoses koroonaohuga soovitame piletid osta eelmüügist – Piletilevist, Piletimaailmast või Suure-Jaani kultuurimajast, aga vabade kohtade olemasolul saab pileti soetada ka enne kontserti kohapealt.

Suure-Jaani Muusikafestival toimub aastast 1998. Festival on eesti muusika ja eesti muusikute keskne, pakkudes samas midagi pea igale maitsele. Festivali kava  http://muusikafestival.suure-jaani.ee/ajakava/

Lisainfo:

Andres Uibo
festivali kunstiline juht
515 9095

Aire Levand
festivali peakorraldaja
5665 8453
aire@suure-jaani.ee

14. augusti KUKU raadio saates Publikumärk rääkis Andres Uibo Suure-Jaani Muusikafestivalist.
Kuula alates saate 34. minutist:  http://podcast.kuku.postimees.ee/podcast/publikumark-2020-08-15/

Suure-Jaani Muusikafestival
PRESSITEADE
17.06.2020

Suure-Jaani Muusikafestivali fotonäitus on avatud

16. juuni õhtul avati Suure-Jaani kiriku rõdul fotonäitus „Suure-Jaani Muusikafestival tagasivaates”. Vaatajate ees on kokku 54 fotot, mis tehtud XXII Suure-Jaani Muusikafestivalil ajavahemikus 17.–23. juuni 2019.

34 foto autoriks on Jaanus Siim, kes on festivali fotograaf olnud teisest festivalist alates – 21 aastat. Sellest suvest paneb ta aga ameti maha, mistõttu kannab tema fotode väljapanek alapealkirja „Pidulik lahkumine”.

20 foto autoriks on Margus Elizarov, kes on festivali korraldustoimkonnas kaasa teinud aastast 2007 – transpordimeeskonna pealikuna. Mullu tuli Margus appi ja tegi lisaks ka fotograafitööd nendel sündmustel, kus Jaanus töö tõttu osaleda ei saanud.

Muusikafestivalile tagasivaatav fotonäitus jääb kiriku rõdule kogu suveks. EELK Suure-Jaani Johannese kirik on suvel teelistele avatud R–P kell 12–16, muudel aegadel kokkuleppel. Teenistuste ja talituste ajal näitusele ei pääse.

Suure-Jaani Muusikafestival toimub traditsiooniliselt jaanipäeva eel – 17.–23. juunil, kuid sel aastal eriolukorra tõttu erandkorras 18.–23. augustil. Festivali täpne kava selgub lähiajal ja sellega saab tutvuda festivali kodulehel www.muusikafestival.suure-jaani.ee

Lisainfo:
Aire Levand
Festivali peakorraldaja
5332 1335
aire@suure-jaani.ee

Suure-Jaani Muusikafestival
PRESSITEADE
11.06.2020

XXIII Suure-Jaani Muusikafestival toimub 18.–23. augustil 2020

Suure-Jaani Muusikafestivali juhtlauseks on küll „Alusta suve Suure-Jaanis!”, aga üleilmse koroonapandeemia tõttu võib festivali sel aastal nimetada pigem Kesksuve muusikafestivaliks, sest toimumisajaks on 18.–23. august. Ajas kiirelt muutunud eri- ja hädaolukorra reeglite tõttu on plaanides ja kavas tulnud teha päris palju muudatusi – ja seda rohkem kui ühel korral. Festivali korraldajate sooviks on pakkuda traditsioonilises kvaliteedis muusikaelamusi meie inimestele ja valla külalistele, aga ka esinemisvõimalusi muusikutele. 23. festival toimub ebatraditsioonilisel ajal, tavalisest väiksemas mahus ja eestimaiste esinejatega – ning osaliselt ka uutes esinemiskohtades. Lisaks tuleb järgida avalikele üritustele kehtestatud uusi reegleid. Festivali täpne kava selgub lähiajal ja sellega saab tutvuda festivali kodulehel www.muusikafestival.suure-jaani.ee

Vallavanem Hermann Kalmus: „Sel aastal on festivali korraldamise majanduslik risk suurem kui kunagi varem. Me ei oska prognoosida kas ja kui varmad on inimesed sündmusi külastama ja millised reeglid täpselt festivali toimumise ajal kehtivad – sõltuvad need ju sellest, milliseks kujuneb konkreetne olukord haigestumiste osas Eestis ja maailmas. Festivali korraldustoimkonnale on aga lubanud täiendava abikäe ulatada Rahvusvaheline Artur Kapp´i Ühing, millega on ka varasematel aastatel koostööd tehtud.
Lisaks vallale kuuluvatele suurematele ruumidele ja vallas asuvatele kirikutele, mis on samuti üsna ruumikad, jõuavad festivalisündmused sel suvel vallas tegutsevate turismiettevõtjate juurde. On ju turismisektor üks suuremaid koroonakriisi tõttu kannatanuid. Soovime viia festivalikülalised nii Kildu ratsakeskusesse, Vanaõue puhkekeskusesse kui Energia tallu.”

17. juunist, päevast, mil pidi algama iga-aastane traditsiooniline Suure-Jaani Muusikafestival, saab Suure-Jaani kirikus vaadata muusikafestivalile tagasivaatavat fotonäitust, mis jääb kiriku rõdule kogu suveks. Fotode autoriteks on Jaanus Siim ja Margus Elizarov.

Juunikuus toimuma pidanud festivalile passi ostnutel on kaks võimalust: pass tagasi müüa või kasutada seda järgmisel suvel toimuval festivalil. Festivali peakorraldaja Aire Levand: „Ostetud passi saab tagasi müüa Suure-Jaani kultuurimajas selle lahtiolekuaegadel.”

Põhja-Sakala vald (algselt Suure-Jaani linn ja seejärel Suure-Jaani vald) korraldab Suure-Jaani Muusikafestivali aastast 1998. Festivali korraldamiseks on tehtud koostööd Eesti Kontserdiga, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiaga, Rahvusvahelise Artur Kapp´i Ühinguga, mittetulundusühinguga Suure-Jaani Kultuurikoda ja väga paljude teiste toetajate ning abilistega.

Festivali kunstiline juht on professor Andres Uibo.

Lisainfo:
Hermann Kalmus
Põhja-Sakala vallavanem
553 2789
hermann.kalmus@pohja-sakala.ee

Andres Uibo
Festivali kunstiline juht
515 9095
andres.uibo@eamt.ee

Aire Levand
Festivali peakorraldaja
5332 1335
aire@suure-jaani.ee

Suure-Jaani Muusikafestival
PRESSITEADE
20.05.2020

Tänavu tuleb suvi Suure-Jaanis ilma muusikafestivalita

Põhja-Sakala Vallavalitsus otsustas sel aastal ära jätta Suure-Jaani Muusikafestivali, mis toimus igal aastal enne jaanipäeva – 17.–23. juunil. 23. korda toimuma kavandatud festivalile oli oodata mitmeid esinejaid Venemaalt: viiuldajaid Aleksei Lundinit ja Anna Laukhinat, Moskva Sretenski Mungakloostri koori, Rimski-Korsakovi nimelist Peterburi Riikliku Konservatooriumi Sümfooniaorkestrit dirigent Aleksei Vassiljev juhtimisel.
Kavas oli läbi viia I rahvusvaheline viiuldajate konkurss.

Ülemaailmse pandeemia tõttu otsustati festival korraldada järgmisel aastal. Vallavanem Hermann Kalmus selgitas, et pidada vaid kuu pärast eriolukorra lõppu, kui kehtivad piirangud avalikele üritustele, festivali, tundub sobimatu. „Meil ei ole mingit tahtmist riskida festivali külastajate ja esinejatega. Me ei taha eksperimenteerida ning riskida võimalusega, et Suure-Jaanist saab alguse uus viirusepuhang. Paljude välisesinejate puudumise tõttu oleks väga lühikese aja jooksul tulnud oluliselt muuta festivali kava. Festivali lihtsalt sügisesse viia ei oleks võimaldanud selle formaat – on ju tegemist suvise festivaliga, mille juhtmõtteks on: „Alusta suve Suure-Jaanis”. Samuti ei oska me prognoosida kas ja kui varmad on inimesed üsna vahetult peale eriolukorra piirangute kadumist, kui ürituste korraldamiseks on veel hulk erinõudeid, üritusi külastama. Sel aastal oleks festivali korraldamise majanduslik risk suurem kui kunagi varem.”

17. juunil, päeval, mil pidi algama 23. Suure-Jaani Muusikafestival, avatakse Suure-Jaani kirikus muusikafestivalile tagasivaatav fotonäitus, mis jääb kiriku orelirõdule vaadata kogu suveks. Fotode autoriteks on Jaanus Siim ja Margus Elizarov.

Festivali passi omanikel on kaks võimalust: pass tagasi müüa või kasutada seda järgmisel suvel toimuval festivalil. Festivali peakorraldaja Suure-Jaanis, Aire Levand, ütles, et ostetud passi saab tagasi müüa Suure-Jaani kultuurimajas selle lahtiolekuaegadel.

Lisainfo:
Hermann Kalmus
553 2789
hermann.kalmus@pohja-sakala.ee

Aire Levand
5332 1335
aire@suure-jaani.ee

XXII Suure-Jaani Muusikafestival on selleks – 2019. – aastaks lõpule jõudnud

Kaheksa päeva jooksul toimus 26 sündmust. Iga sündmus oli eriline, omanäoline, rõõmu pakkuv ja meeldejääv. Pilte selle aasta festivalist võite leida:

http://galerii.suure-jaani.ee/index.php?/category/464
http://galerii.suure-jaani.ee/index.php?/category/465
http://galerii.suure-jaani.ee/index.php?/category/463

Piltide autorid on Jaanus Siim, Margus Elizarov ja Leili Kuusk.

Kordumatu oli Valaami mungakloostri meeskoori kontsert õigeusu kirikus, millele lisandus kolm päeva enne kontserti lisakontsert, mis müüdi välja 48 tunniga.

Imeline on kuulata Eesti Riikliku Sümfooniaorkestrit ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia sümfooniaorkestrit koos solistidega Suure-Jaani kooli suures saalis.

Võimsa elamuse pakkusid ka ansambel Mahavok Suure-Jaani koolis aulas ja Beati Mandoliini ehk Õndsad Madoliinid, kes sobisid Tääksi lummavasse loodusesse ja vesiveskisse väga hästi.

Samuti pakkusid erilist elamust festival avakontsert Heliloojate Kappide majamuuseumis ning Tõnu Raadik ja Henn Rebane Olustvere leivakojas, kus meeli paitasid leivalõhn ja perenaise pakutud ahjust tulnud soe leib.

Kõpu ja Olustvere mõisad lummasid meid oma ilu ja külalislahkusega ning võimalusterohkusega esinemiseks.

Igal aastal on festivalil väga erilisteks kujunenud kohtumised tuntud inimestega kohvikus Arturi Juures. Sellel aastal saime tuttavaks Matti Reimanniga, Ülo Vooglaiuga, Lydia Rahulaga ja Reet Linnaga.

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia 100. sünnipäeva jääb tähistama EMTA rektori Ivari Ilja poolt Lahmuse kooli parki istutatud pärn.

Festivali kroonis päikesetõusukontsert Hüpassaare soosaarel, kus ETV tütarlastekoori laul ja soo-orkestri helid segunesid linnulaulu ja ärkava looduse helidega uduses ja veidi karges päikesetõusus. Igal aastal on selles kontserdis midagi maagilist ja salapärast, mis kutsub sind taas võtma ette rännakut öisel ajal rappa, et põue tungiks salapärane rahulolu ja õnnetunne.

Sellel aastal olid tulnud kontserte kuulama turismigrupid Soomest ja Austriast ning päikesetõusukontserti ajakirjanikud Jaapanist, kes olid vaimustuses lummavast loodusest ning võimalusest käia rabalaukas ujumas.

Festivali toimumiseks on vaja väga head meeskonda, toetajaid ja koostööpartnereid.

Aitäh Andres Uibo, oli õpetlik sinuga koostööd teha.
Aitäh Leili Kuusk ja Põhja-Sakala Vallavalitsus igakülgse toetuse ja abi eest.
Aitäh Signe Kiis sulle, et sa oled olemas.
Aitäh Margus Elizarov, Jan-Erik Jegorov, Reiko Männik, Rain Jürindi, Robin Lepik, Mark-Tanner Jegorov, olete suurepärane meeskond ja ilma teie abita ei saaks selline festival toimuda.
Aitäh Viivika Lepp aiakohvikute päeva korraldamise eest!
Suur tänu kõigile kohvikutepäeva kohvikute tegijatele oma aja ja energia panustamise eest. Tänu teile sai muusikafestival võimsa alguse. Suur rõõm on, et kohvik Lembitu Suvila annetas saadud tulu väikese Annabeli ravi kulude katteks ja kohvik Suure-Jaani United soetab saadud tulu eest jalgpallivarustust oma klubi lastele.
Suur tänu Kaja Leppikule, et võtsid sellel aastal piletimüügi korraldamise enda peale. Aitäh ka kõigile piletimüüjatele.
Aitäh Jaanus Siimule ja Margus Elizarovile festivali jäädvustamise eest.
Suur tänu Maret Tomsonile festivali kajastamise eest ajalehes Sakala.
Aitäh Priit Kuusele festivali kajastamise eest ERR-is.
Suur tänu sulle, Maie Kivisild, imelise joonistuse eest.
Aitäh Egmon Välja, kes sa korraldasid ja viisid läbi Artur Kapi nimelise tšellistide konkursi.
Aitäh Veiko Sepp ja Marko Reimann. Tänu teile oli iga kontsert ja kohtumine eriline.

Suur tänu toetajatele ja koostööpartneritele. Ilma teie panuseta ei oleks saanud festivali korraldada:
Salva Kindlustus
AS Rümena Ehitus
OÜ Combimill Sakala
OÜ Genoke Trading
OÜ Kraner Investments
OÜ Tefire Group
OÜ Paala OÜ
OÜ Heiki Bussid
Rohekalda aiand
Perekond Mahl
Risto Valdmaa
Martti Raide
Lahmuse kool – Karin Kase ja Jüri Hansen
Suure-Jaani kool – Eda Nodapera ja Epp Välba
Olustvere mõis ja Tiina Randaru
Tääksi vesiveski ja Tõnu Randaru
Kohvik Arturi Juures ja Reiko Sülla
Heliloojate Kappide majamuuseum ja Merike Saaremets
Kildu ratsakeskus-külalistemaja ja Priit Toobal
Suure-Kõpu mõis ja Kadri Linder
EELK Kõpu Peetri ja EELK Suure-Jaani kogudused ja Hedi Vilumaa
Eesti Apostlik-Õigeusu kirik
Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia
Rahvusvaheline Artur Kapp´i Ühing ja Merike Mikkor
Riigi Metsamajandamise Keskus
Mart Saare majamuuseum Hüpassaares
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia
Austria suursaatkond Tallinnas
MTÜ Loovüksus ja Aare Tammesalu
Viljandimaa Omavalitsuste Liit
Eesti Autorite Ühing
Kultuuriministeerium
Eesti Kultuurkapitali Viljandimaa ekspertgrupp
Eesti Kultuurkapital

Sügav kummardus kõigile esinejatele ning samuti kõigile teile, kes te külastasite selle aastast festivali.

Kohtumiseni XXIII Suure-Jaani Muusikafestivalil!

Aire Levand
XXII Suure-Jaani Muusikafestivali peakorraldaja Suure-Jaanis

XXII Suure-Jaani Muusikafestivalil tuleb lisakontsert! Teisipäeval, 18. juunil kell 20 toimub Suure-Jaani õigeusu kirikus Valaami kloostri meeskoori lisakontsert. Piletid eelmüügist saadaval.

PRESSITEADE
15.06.2019

Homme algab XXII Suure-Jaani Muusikafestival!

Juba 22. korda kutsub Suure-Jaani suve alustama muusikafestivaliga.

Sel aastal toimub festival 16.–23. juunil ning üles astuvad Eesti Riiklik Sümfooniaorkester – dirigent Matthias Giesen Austriast, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia tudengid, soo-orkester, ETV tütarlastekoor – dirigent Aarne Saluveer, ansamblid Beati Mandolini ja Mahavok; tšellistid Aleksei Vassiljev Peterburist ja Thomas Wall Austriast;  Henn Rebane akordionil, Tõnu Raadik viiuliga ja paljud teised tuntud muusikud.

 1. ja 18. juunil toimub Artur Kapi nimeline tšellistide konkurss, mis on pühendatud maestra Laine Leichteri 100. sünniaastapäevale. Teises voorus osaleb Pärnu Linnaorkester.

Lõunatundide külalisteks on Reet Linna, Lydia Rahula, Ülo Vooglaid ja Matti Reimann.

Loomulikult on kohal ka meeskoor Venemaalt:  Valaami kloostri meeskoor – dirigent Aleksandr Bordak. Kuna meeskoori kontserdile vastu on väga suur huvi, antakse Suure-Jaanis veel teinegi kontsert. Valaami kloostri meeskoori lisakontsert toimub teisipäeval, 18. juunil kell 20 Suure-Jaani õigeusu kirikus. Piletid on müügil Piletilevis, Piletimaailmas  ja 1 tund enne kontserti kohapeal.

 1. juunil kell 3 öösel on aga kõik looduse- ja muusikasõbrad oodatud Hüpassaare rabasaarele, traditsioonilisele päikesetõusukontserdile, kus soo-orkestrile lisaks astub üles ETV Tütarlastekoor.

Festivali avapäeval, 16. juunil ootavad maitseelemauste otsijaid 19 aiakohvikute päeval osalevat ühepäevakohvikut üle Põhja-Sakala valla.

Suure-Jaani Muusikafestival toimub aastast 1998. Festival on eesti muusika ja eesti muusikute keskne, pakkudes samas midagi pea igale maitsele. Traditsioonilistele kontsertidele lisanduvad kohtumised loovisikutega lõunatundides, konkursid, näitused jm.

Lisainfo:

Andres Uibo
festivali kunstiline juht
515 9095

Aire Levand
festivali peakorraldaja
5665 8453
aire@suure-jaani.ee

Kui tahad näha, kuidas Tuuli Roosmaa ja Arbo Tammikson oma iraanlastest külalistega Suure-Jaani Muusikafestivali päikesetõusukontserdil käisid, vaata  10. septembril 2018 kell 20 Kanal 2 eetris olnud saadet “Meie suvi iraanlastega”.

Elmari hommikujutt – Suure-Jaani muusikafestivali peakorraldaja Priit Toobali intervjuu raadios Elmar.

Suure-Jaani Muusikafestivali kunstiline juht Andres Uibo andis Saksamaal soolokontserdi. https://kultuur.err.ee/831022/andres-uibo-esineb-soolokontserdiga-saksamaa-maineka-festivali-lopetamisel

Alates 5. aprillist kuni maikuu lõpuni saab Tori rahvamajas vaadata fotonäitust “Suure-Jaani muusikafestival – aastast 1998”, kus on eksponeeritud 39 Jaanus Siimu fotot.

PRESSITEADE
02.04.2018

 

Suure-Jaani muusikafestivali korraldajad leidsid Lõhavere linnamäele asenduse ja piletid lähevad müüki

 

Suure-Jaani muusikafestivali esimese päeva, 16. juuni lõpetab mälestuskontsert kitarrist Jimi Hendrixile Olustvere viljaaidas. Algselt oli see kontsert kavandatud Lõhavere linnamäele, kuid selleks ei saadud luba kohta haldavalt Riigimetsa Majandamise Keskuselt, sest eelmise aasta suvelavastusega paigale tekitatud kahjustused vajavad pikemat taastumist.

Produtsent Raivo Rätte: „Hea ilma korral oleks Lõhavere oma olemuselt ideaalne kontsertkoht, aga halva ilma korral katastrofaalne. Samas viljaait on ideaalne ja võib öelda, et kontsert toimub iga ilmaga. Proovime luua sinna erilise atmosfääri nii füüsiliselt kui vaimselt.” Festivali kunstiline juht Andres Uibo: “Oleme kindlustanud oma tagala ettearvamatu ilma eest!”

Jimi Hendrixi loomingule lisaks tuleb ettekandele Londonis temaga samas majas – küll teisel sajandil – elanud suurmehe Georg Friedrich Händeli “Tulevärgimuusika”.  Andres Uibo: “Majas, kus Georg Friedrich Händel ja Jimi Hendrix Londonis elasid, avati aastal 2000 Händeli ja aastal 2016 Hendrixi muuseum.” Kontserdil astuvad kuulajate ette 2016. aasta Grammy võitja, kitarrist Laur Joamets, Kristjan Kallas (trummid), Henno Kelp (basskitarr), Robert Linna (vokaal), kammerkoor Collegium Musicale ja kammerorkester Estonian Sinfonietta. Erikülaline on Ivo Linna.

Olustvere viljaaidas on kahel eelmisel sügisel peetud Olustvere hoidiste messi ja kohaliku toidu laata.

 1. Suure-Jaani Muusikafestival toimub 16.–23. juunil 2018. Homsest, 3. aprillist on piletid ja passid müügil Piletilevis ja Piletimaailmas. Rohkem infot http://muusikafestival.suure-jaani.ee/ajakava/

Lisainfo:
Andres Uibo
Kunstiline juht
515 9095

Priit Toobal
Peakorraldaja Suure-Jaanis
506 2283
priit@suure-jaani.ee

PRESSITEADE
15. märts 2018

Suure-Jaani Muusikafestivalil on uus peakorraldaja

19. märtsist töötab Suure-Jaani Kultuurimaja direktori ametikohal Priit
Toobal. Kultuurimaja direktori ülesandeks on Suure-Jaani ja Sürgavere
piirkonna kultuurielu korraldamine, võimaluste loomine vaba aja
veetmiseks ning kultuuripärandi ja kohalike traditsioonide hoidmine.
Suure-Jaani kultuurimaja direktori üheks ülesandeks on ka Suure-Jaani
Muusikafestivali korraldamine.

Kultuuritöö ei ole Priit Toobalile võõras – oma töömehe elu alustas ta
Suure-Jaani gümnaasiumis huvijuhina ning oli aastatel 2005–2007 ühinenud
Suure-Jaani valla kultuurinõunik.

PRESSITEADE

30. detsember 2017

Suure-Jaani Muusikafestivali meeskond pälvis tunnustuse

29. detsembril jagati Kõpu mõisas Kultuurkapitali tunnustusi. Eesti Kultuurkapitali Viljandimaa ekspertgrupi aastapreemia 2017 sai õnnestunud festivalide korraldamise eest Suure-Jaani Muusikafestivali korraldusmeeskond.

Kultuurkapitali aastapreemia 2017

PRESSITEADE
1. detsember 2017

Suure-Jaani Muusikafestivali passid tulevad müüki

4.–22. detsembril 2017 on võimalik Jõuluvana kingikotti osta 16.–23. juunil 2018 toimuva XXI Suure-Jaani Muusikafestivali soodushinnaga PASSe.

Pass 40 €, sooduspass kuni 18-aastastele ja pensionäridele 30 €,  perepass 85 €, toetajapass 150 €.
Passid müügil sularaha eest  Suure-Jaanis Kondase majas (kultuurimajas ja raamatukogus) ja Suure-Jaani vallavalitsuse kantseleis.
Passe on piiratud koguses!

PRESSITEADE
13. juuni 2017

Suure-Jaani tõmbab peagi festivalilipu vardasse

Reedel, 16. juunil on XX Suure-Jaani muusikafestivali Auftakt: heisatakse festivalilipp ja toimub avakontsert “Isad ja pojad” heliloojate Kappide majamuusemis.

20. muusikafestival pakub traditsiooniliselt elamusi päeval ja ööl. Festivalipäevadesse jagub soolo- ja koorikontserte, instrumentaal- ja vokaalmuusikat, kohtumisi loovisikutega ning kõrva- ja silmailu.

 

Nädal enne suvist pööripäeva algava muusikasündmuse kodu asub Viljandimaal, Soomaa rahvuspargi serval Suure-Jaanis. Festivali esinejad ja kontserdipaigad üllatavad ka kõige nõudlikumat maitset.

23. juunil kell 3 öösel toimub Hüpassaare rabasaarel traditsiooniline päikesetõusukontsert, kus soo-orkestrit dirigeerib seekord imelapsena tuntuks saanud noor dirigent Inglismaalt – Alexander Prior. Solistideks Ingrid Paul (plokkflööt) Saksamaalt, Arvo Leibur (viiul) ja Aare Tammesalu (tšello).

Aare Tammesalut võib pidada päikesetõusukontserdi isaks, sest just tema käis välja mõtte rabasaarel kontsert teha – ta oli laval ka esimesel  kontserdil aastal 2003.” Sel aastal ootab kontserdikuulajaid rabasaarel uus Riigimetsa Majandamise Keskuse poolt ehitatud puidust puhkeplats.

17. juunil on Suure-Jaanis üle-eestiline vaimulik laulupäev, mis toob lavale rohkem kui tuhat lauljat-pillimängijat. Peapiiskop Urmas Viilma “Vaimuliku laulupäeva sündmused annavad meile kõigile võimaluse kogeda osadust kaaskristlastega, kellega me muidu võib-olla iial kusagil mujal ei kohtugi. Meil on vaja usukauges ühiskonnas oma usule kindlaks jäämiseks kinnitavat õlatunnet, osadust ning ühiseid laulu- ja palvehetki.”

17. juunil on Suure-Jaanis ka aiakohvikute päev – külastajatele on avatud 8 ühepäevakohvikut Suure-Jaani linnas ja ümbruskonnas. Aiakohvikutes ootavad külalisi nii hõrgutised kui kontserdid ja loengud.

Rahvalikuma poole eest kannab sel aastal hoolt juba neljakümne viieseks saav ansambel Kukerpillid. Oma sõpradega kohtutakse 19. juunil nii kell 13 lõunatunnis kui õhtul kell 20 Tääksi vesiveski vabaõhulaval.

Mõned näited tänavusest programmist:

 • Mati Turi ja Martti Raide Kondase maja saalis 18. juunil kell 15
 • Kirill Ogorodnikov Energia talu teemajas 18. juunil kell 17
 • Eesti Rahvusmeeskoor Suure-Jaani kirikus 18. juunil kell 20
 • EMTA ooperistuudio etendus”Dido ja Aeneas” Olustvere lossis 20. juunil kell 22
 • Püha Danilovi kloostri meeskoor Moskvast õigeusu kirikus 21. juunil kell 22
 • ERSO (dirigent Alexander Prior Inglismaalt) ja Daniel Kogan (viiul, Moskva) Suure-Jaani kooli suures saalis 22. juunil kell 19

Lisaks toimuvad festivali jooksul Mart Saare nimeline lauljate ja Villem Kapi nimeline heliloomingu konkurss ning varem kui Tallinnas esinevad galakontserdil EMTA 2017. aasta  lõpetajad.

Lõunatundides kohtuvad huvilistega teoloog ja rännumees Arne Hiob, saksofonist Lembit Saarsalu, ansambel Kukerpillid, ooperilavastaja ja Saaremaa ooperipäevade kunstiline juht Arne Mikk ning kunstiteadlane ja pikaaegne Eesti Vabariigi kultuuriatašee Saksamaal Harry Liivrand. Eelmiste aastate festivalidest tehtud fotosid saab uudistada Suure-Jaani kiriku rõdul ja Kondase maja II korrusel. Festivali lõpetab traditsiooniline jaanitule süütamine. Kokku toimub ligi 30 sündmust.

Festivalipileteid ja -passe saab osta Piletilevi ja Piletimaailma müügipunktidest. Passe on võimalik osta ka Suure-Jaanist: Kondase majast (Ilmatari 9) ja Suure-Jaani vallamajast (Lembitu pst 42).

http://muusikafestival.suure-jaani.ee/ajakava/

Ajakirjanike akrediteerimine festivalile kuni 16. juunini aadressil leili.kuusk@suure-jaani.ee

Lisainfo:
Anneli Kundla
Suure-Jaani Muusikafestivali peakorraldaja
anneli@suure-jaani.ee
504 1845

Leili Kuusk
526 9089
leili.kuusk@suure-jaani.ee

PRESSITEADE
25.05.2017

Suure-Jaani vald esitleb raamatut

Suure-Jaani vald esitleb täna Heliloojate Kappide majamuuseumis raamatut “Helisev vaikus. Suure-Jaani muusikafestival aastast 1998”.
Kõvas köites 128 leheküljelises raamatus on 222 fotot Suure-Jaani muusikafestivali viimastest aastatest. Enamuse fotode autor on Jaanus Siim, aga festivali erinevaid tegemisi aitavad kajastada ka Leili Kuusk, Teele Siim, Janika Siim ja Peeter Arro. Raamatust saab lühiülevaate festivalist nii eesti kui inglise keeles. Raamatu koostajaks on Leili Kuusk.

Huvilistel on raamatut võimalik soetada esitluselt, alates 25. maist Suure-Jaani vallavalitsuse kantseleist ning Suure-Jaani muusikafestivali ajal festivali infopunktist ja piletimüüjatelt. Raamatu müügihinnaks on 10 eurot.

Käesoleval aastal, 17.-23. juunil, toimub Suure-Jaanis  juba 20. muusikafestival. Festivali esimesed viisteist aastat on jäädvustatud raamatusse “Helisevad hetked. Suure-Jaani muusikafestivali 15 aastat”, mis ilmus 2012. aastal ja mille kirjastas Rahvusvahelise Artur Kapp´i Ühing.

Lisainfo:
Leili Kuusk
Suure-Jaani vallavalitsuse avalike suhete spetsialist
leili.kuusk@suure-jaani.ee
526 9089

PRESSITEADE
3. aprill 2017
Algas Suure-Jaani Muusikafestivali piletite müük

Alates 3. aprillist saab Piletilevi ja Piletimaailma müügipunktidest osta XX Suure-Jaani Muusikafestivali pileteid ja passe. Passe on võimalik osta ka Suure-Jaanist:  Kondase majast (Ilmatari 9) ja Suure-Jaani vallamajast (Lembitu pst 42).
Kuni 15. maini on passid müügil soodushinnaga 40 eurot (sooduspass pensionäridele ja kuni 18-aastastele 30 eurot), samuti saab osta perepassi, millega saab festivali külastada kaks täiskasvanut ja kuni kolm alla 18-aastast last  ning mis maksab 85 eurot.
15. maist kuni 16. juunini on passi hinnaks 50 eurot (sooduspass pensionäridele ja kuni 18-aastastel 40 eurot).
Inimestel, kes soovivad festivali toetada, on võimalik soetada festivali toetajapass, mille hinnaks on 150 eurot.

Suure-Jaani Muusikafestival on pühendatud heliloojatele Kappidele ja  toimub igal aastal jaanipäevaeelsel nädalal – 17.-23. juunil. Festival on klassikalise muusika ning eesti muusika ja muusikute keskne, pakkudes samas midagi pea igale maitsele – kunstiline juht on professor Andres Uibo. Lisaks tavapärastele kontsertidele  toimuvad kohtumised loovisikutega lõunatundides, foto- ja kunstinäitused, lauljate- ja heliloomingu konkurss jm.
Festivali pärliks on kujunenud kell 3 öösel Hüpassaare rabasaarel toimuv päikesetõusukontsert -– fantastiline elamus looduse ja muusika koosmõjust.

2017. aastal toimub festival juba 20. korda. 17. juunil on Suure-Jaanis üle-eestiline vaimulik laulupäev, mis toob kokku üle tuhande laulja ja 7 puhkpilliorkestrit. Samal päeval on Suure-Jaanis aiakohvikute päev – muusikaelamusele lisaks saab nautida kohalike perenaiste hõrgutisi.
Suure-Jaani kirikus saab sel aastal kuulata RAM-i, Tääksi vabaõhulaval annab rahvaliku kontserdi ansambel Kukerpillid, Olustvere lossis saab näha Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ooperistuudio etendust, ooperit “Dido ja Aeneas”. Õigeusu kirikus astub kuulajate ette Moskva Püha Danilovi kloostri meeskoor, kelle repertuaaris on nii vanavene koorimuusika, rahvalaulud kui kasakate laulud. Koos ERSO-ga musitseerib viiulisolist Daniel Kogan Moskvast, päikesetõusukontserdi üheks solistiks on plokkflöödimängija Ingrid Paul Saksamaalt.
Lõunatundides räägivad oma tegemistest sel aastal Arne Hiiob, Lembit Saarsalu, Arne Mikk, Harry Liivrand ja ansambli Kukerpillid liikmed.
Festivali lõpetab jaanitule süütamine. Kokku toimub ligi 30 sündmust.

http://muusikafestival.suure-jaani.ee/

Lisainfo:
Anneli Kundla
Suure-Jaani Muusikafestivali peakorraldaja
anneli@suure-jaani.ee
504 1845

PRESSITEADE

8. veebruar 2017

Suure-Jaani muusikafestival osaleb Tourestil

Suure-Jaani vald osaleb Viljandimaa boksis 10.-12. veebruaril 2017 Tallinnas toimuval turismimessil Tourest.

Tutvustatakse ja jagatakse materjale Suure-Jaani valla 2017. aasta tähtsündmuste ning turismiettevõtjate kohta. Jagatakse ka n-ö trükisooja muusikafestivali kava. Huvilistel on võimalik osta  Suure-Jaani muusikafestivali soodushinnaga passe ja Päikesetõusukontserdi pileteid.

mf_joulukaart_k_2017_550

PRESSITEADE
1. detsember 2017
Suure-Jaani Muusikafestivali passid müügil
Jõuluvana kingikotti on võimalik  osta 17.–23. juunil 2017 toimuva XX Suure-Jaani Muusikafestivali soodushinnaga PASSe!
Kuni 22. detsembrini pass 35 €, sooduspass kuni 18-aastastele ja pensionäridele 25 €, perepass 75 €, toetajapass 150 €.
23.12.2016–15.05.2017 passide hinnad vastavalt 40 € / 30 € / 85 € / 150 €.
16.05.2017–16.06.2017 passide hinnad 50 € / 40 € / – / 150 €.

Passid müügil sularaha eest Kondase majas ja Suure-Jaani vallavalitsuse kantseleis.
Passe piiratud koguses!

PRESSITEADE
9. september 2016

Suure-Jaani Muusikafestival on  jätkuvalt erinevates kanalites aktuaalne.

Pühapäeva, 11. septembri õhtul kell 21.15 saab Tallinna Televisioonist vaadata Lõunatundi Tiia-Ester Loitmega, keda küsitleb Andres Uibo.

KUKU raadios on järelkuulatav 4. septembril eetris olnud  saade Reisirada, kus saab kuulata dirigent Darrell Angi võrdlust Singapurist ja Suure-Jaanist, laululugusid leivakojast ning  Jerusalemma kunstnikku, keda on inspireerinud Eesti raba. Tagasivaade Suure-Jaani muusikafestivalile.

Ajakirjas Muusika ilmus pikem jutt Suure-Jaani muusikafestivalist.

PRESSITEADE
15. juuni 2016

Meeleolukas Suure-Jaani Muusikafestival toob Eestimaale tunnustatud muusikuid üle maailma

 

Reedel, 17. juunil algab Suure-Jaanis 19. muusikafestival, mis pakub elamusi päeval ja ööl. Festivalipäevadesse jagub soolo- ja koorikontserte, instrumentaal- ja vokaalmuusikat ning kõrva- ja silmailu.

 

Nädal enne suvist pööripäeva algava muusikasündmuse kodu asub Viljandimaal, Soomaa rahvuspargi serval Suure-Jaanis. Festivali esinejad ja kontserdipaigad üllatavad ka kõige nõudlikumat maitset.

 1. juunil kell 3 öösel toimub Hüpassaare rabasaarel traditsiooniline päikesetõusukontsert, kus soleerib ühtlasi tunnustatud basso profundo Peterburist, Vladimir Miller. Kontserti dirigeerib Grammy nominent Darrell Ang (Singapur/Prantsusmaa).

„Olen väga põnevil võimaluse eest Suure-Jaani Muusikafestivalil osaleda. Olen esinenud kõikjal maailmas, kuid pole seni kunagi andnud kontserti rabasaarel,” ütles Vladimir Miller. „Sellest tuleb kindlasti meeldejääv kontsert nii publikule kui ka mulle endale.”

 1. juunil kell 18 leiab Suure-Jaanis Kondase maja saalis aset Jaakko Kortekangase (bariton, Soome) ja Martti Raide (klaver) kontsert. „Olen vaimustatud kontserdist „Muusikaline meridiaan: Helsingi – Suure-Jaani”. Jaakko ja Martti kava Kondases on super! Juba ainuüksi selle pärast tasuks Suure-Jaani festivalile sõita,“ ütles muusikateadlane Priit Kuusk.

Festivali ajal toimuvad ka näitused. Lisaks traditsioonilisele tagasivaatele eelmisele festivalile läbi fotograafi Jaanus Siimu jäädvustuste on seekord eksponeeritud ka Israeli kunstniku Gila Wiemeri näitus „Meditatsioon ja värvid.”

„Minek läbi raba suvisel pööripäeval ning Suure-Jaanis kuuldud eriliselt kaunis muusika tekitasid minus lummava ja meditatiivse meeleolu. See elamus oli ainukordne ning puudutas mind väga sügavalt,“ rääkis Gila Wiemer.

Suurejoonelise kontserdiga tähistab oma 60. sünnipäeva festivali kunstiline juht Andres Uibo: Suure-Jaani kooli suures saalis tulevad ERSO ja segakoor Latvija poolt ettekandele tema I Sümfoonia ja W.A. Mozarti „Reekviem” – dirigendiks samuti Grammy nominent Darrell Ang.

Festivali peakorraldaja Anneli Kundla toob selle aasta sündmusel eriliselt välja vesiveskites toimuvad kontserdid – Lahmuse vesiveskis kõlavad Napoli laulud, esitajateks Mati Kõrts (laul) ja Henn Rebane (akordion) ning Tääksi vesiveskis Hortus Musicus folia rütmidega.

Mõned näited tänavusest programmist:

 • Maestro Mustonen ja Hortus Musicus „Hullud päevad. Folia muusikas“ Tääksi vesiveskis 18. juunil kell 21
 • Tütarlastekoor Ellerhein ja Kristjan Kannukene Suure-Jaani kirikus 19. juunil kell 21
 • Siiri Sisask Olustvere lossis 20. juunil kell 18
 • Peterburi Maria teatri kammerkoor – dirigent Andrei Petrenko –  vene vaimuliku ja ilmaliku koorimuusikaga õigeusukirikus 21. juunil kell 22
 • Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, segakoor Latvia, dirigent Darell Ang  Singapurist – kavas Mozarti “ Reekviem“ ja Andres Uibo „Sümfoonia nr 1“ – 22. juunil kell 19 Suure-Jaani kooli suures saalis
 • PÄIKESETÕUSUKONTSERT koos rännakuga Hüpassaare rabasaarele, kus esinevad soo-orkester ja bass Vladimir Miller Peterburist. Dirigent Darell Ang. Algus kell 3 öösel!
 • Jaak Sooääre ansambel „Bach jazzi võtmes“ Suure-Jaani kirikus 23. juunil kell 13

Lisaks toimuvad festivali jooksul noorte lauljate ja heliloomingu konkurss ning päev varem kui Tallinnas esinevad galakontserdil EMTA 2016. lõpetajad.

Festivali lõpetab Tõnis Mägi ja Kärt Johansoni autorikontsert ning traditsiooniline jaanitule süütamine. Kokku toimub ligi 30 sündmust.

Festivalipileteid ja -passe saab osta Piletilevi ja Piletimaailma müügipunktidest. Passe on võimalik osta ka Suure-Jaanist: Heliloojate Kappide majamuuseumist (Tallinna 30), Kondase majast (Ilmatari 9) ja Suure-Jaani vallamajast (Lembitu pst 42).

http://muusikafestival.suure-jaani.ee/ajakava/

Ajakirjanike akrediteerimine festivalile kuni 16. juunini aadressil leili@suure-jaani.ee

http://muusikafestival.suure-jaani.ee/press/akrediteerimine/

Lisainfo:

Anneli Kundla

Suure-Jaani Muusikafestivali peakorraldaja

anneli@suure-jaani.ee

504 1845

PRESSITEADE
29. mai 2016

Suure-Jaani muusikafestivali kunstiline juht esines Peterburis

Rahvusvahelise Artur Kapp´i Ühingu juhatuse liikmed Suure-Jaani Muusikafestivali kunstiline juht Andres Uibo ning sagadased esinejad Aare Tammesalu ja Ka Bo Chan esinesid Peterburi Filharmoonias.

Priit Kuusk kirjutab:

“Eesti muusikud eesotsas Andres Uiboga esinevad Peterburi Filharmoonias

28. mai õhtul astub Sankt-Peterburgi Filharmoonias Šostakovitši-nimelises suures saalis üles mitu Eesti tuntud muusikut, esitades kauni pealkirjaga kava „Ave Maria”. Ettekandel on ka kolm teost eesti muusikast, neist üks  esmaesitusena.

Neevalinna esindussaalis on publiku ees orelikunstnik Andres Uibo, noor viiuldaja Mari-Liis Uibo, tšellist Aare Tammesalu ja kontratenor Ka Bo Chan, Eestis kodunenud laulja Hong Kongist. Koos nendega saab kuulda nimekat Peterburi lauljat, sügavat bassi (basso profondo) Vladimir Millerit, kes on ka Eestis korduvalt laulmas käinud, enim koorikontsertide solistina.

Kava on mitmekülgne, eri ajastute muusikast ning pisut populaarsema orientatsiooniga. Kuigi esitatakse ka Johann Sebastian Bachi, on programmis mitmeid säravaid, ajast aega tuntuks saanud numbreid maailmaklassikast just ansambliettekandeis.

Õhtu algab Johann Sebastian Bachi Fantaasiaga G-duur BWV 572, see on oreliettekanne Andres Uibolt. Siis jääb Uibo saatjarolli ning esinemisjärje võtab üle Vladimir Miller: Salvatore Mercadante „Ave Maria”, Johannes Brahmsi „Maria ging aus wandern”, César Francki „Panis angelicus” ja Francesco Durante „Vergin tutto amor”. Aare Tammesalu mängib Max Bruchi „Ave Maria”, orelil Andres Uibo, siis Ka Bo Chanilt Bach-Gounod’ „Ave Maria” ja Gaetano Donizetti „Ave Maria”. Mari-Liis Uibo mängib oma isa orelisaatel Arvo Pärdi populaarset pala „Fratres”, Franz Schuberti „Ave Mariaga” lõpetavad õhtu esipoole Vladimir Miller ja Ka Bo Chan.

Ka õhtu teist osa alustab duo Vladimir Miller ja Ka Bo Chan: aaria „Welt, ade, Ich bin dein müde” Bachi  kantaadist BWV 158, Wolfgang Amadeus Mozarti „Ave verum”, millele järgneb Galina Grigorjeva uusteose „Platš Presvjatoi Bogoroditsõ” bassile ja kontratenorile oreliga esiettekanne. Mari-Liis Uibo mängib Vene viiuldaja ja helilooja Aleksei Igudesmani „Fantaasia” sooloviiulile, mis oli tal hiljuti kavas ka Washingtoni Kennedy keskuse debüütkavas. Ka Bo Chan laulab Antonio Vivaldi aaria „Piango, gemo”.

Maria-pühenduste kauni õhtu lõpetavad taas kõrvuti Vladimir Miller ja Ka Bo Chan, orelil Andres Uibo. Kõlavad Mozarti „Ave Maria”, Andres Uibo enda „Ave Maria”, Giulio Caccini „Ave Maria”, samuti spirituaal „Deep River” ja vene rahvalaul „Ei uhnjem”. Vastavalt esitajatele kõlavad mitmed palad sellises kavas mõistagi uutes seadetes.

Kõiki täna Peterburis ülesastuvaid Eesti muusikuid saab sageli kuulda tänavugi 17. juunil algaval Suure-Jaani muusikafestivalil, ning ka Vladimir Miller tuleb sel aastal solistiks atraktiivsel „Päikesetõusukontserdil“ Hüpassaare rabasaarel.”

PRESSITEADE
1. mai 2016

Suure-Jaani muusikafestival läks Mulgimaale

Mai- ja juunikuus saab Paistu rahvamajas ja Karksi valla kultuurikeskuse fuajees vaadata fotonäitust “Helisevad hetked – Suure-Jaani muusikafestival”.

Paistu rahvamaja fuajees ja kaminasaalis on väljas 25 ning Karksi-Nuias 31 Jaanus Siimu poolt aastate jooksul Suure-Jaani muusikafestivalil tehtud A3 formaadis fotot. Kel rohkem huvi, saavad uudistada ka raamatut “Helisevad hetked. Suure-Jaani muusikafestivali 15 aastat”. Sellesse raamatusse on koondatud rohkem kui 1000 Suure-Jaani muusikafestivali fotot.

Jaanus Siimu poolt muusikafestivalil tehtud fotodest on rohkem kui tosin korda olnud väljas näitus Suure-Jaanis. 2012. aastal toimusid näitused ka Rakveres ja Soomes Jokioises, 2010. ja 2013. aastal Tallinnas.

Edu on Jaanuse töid saatnud ka väljaspool Eestit. Ta pälvis eriauhinna “Terava fotograafipilgu ja professionaalse meisterlikkuse eest” Peterburis toimunud näitusel “Fotograafia ja aeg”. 450 Venemaalt, Valgvenest, Eestist, Lätist, Leedust ja Iisraelist pärit autori tööde hulgast välja valitud sajakonna töö hulka pääses 3 tema oma: “Trummar”, “Dirigent” ja “Kolm õde” – kaks esimest on tehtud Suure-Jaani muusikafestivalil. “Trummarit” saab näha Paistus ja “Dirigenti” Karksi-Nuias.

Eesti Fotokunsti Ühingu konkursil pälvis kolmanda preemia Jaanus Siimu foto „Viiuldaja Jeesusega”, mis on tehtud  Suure-Jaani muusikafestivalil ja mida saab näha Paistus.

Jaanus Siim on viinud läbi meistriklasse Ida-Virumaal, osaledes integratsiooniprojektis  „Kunstilised nädalavahetused. Loominguline dessant” – ta on Narva fotoklubi auliige. 2014. aastast õpetab Jaanus Siim fotohuvilisi Viljandi Kunstikoolis.

17. juunil kell 12 avatakse Suure-Jaani kiriku rõdul näitus “Suure-Jaani muusikafestival tagasivaates” Jaanus Siimu poolt eelmisel muusikafestivalil tehtud fotodest.

PRESSITEADE
31. märts 2016

Algab Suure-Jaani Muusikafestivali passide ja piletite müük

Alates 2. aprillist saab Piletilevi ja Piletimaailma müügipunktidest osta Suure-Jaani Muusikafestivali pileteid ja passe. Passe on võimalik osta ka Suure-Jaanist: Heliloojate Kappide majamuuseumist (Tallinna 30), Kondase majast (Ilmatari 9) ja Suure-Jaani vallamajast (Lembitu pst 42).
Kuni 15. maini on passid müügil soodushinnaga 40 eurot (sooduspass pensionäridele ja kuni 18-aastastele 30 eurot), samuti saab osta perepassi, millega saab festivali külastada kaks täiskasvanut ja kuni kolm alla 18-aastast last  ning mis maksab 85 eurot.
16. maist kuni 16. juunini on passi hinnaks 50 eurot (sooduspass 40 eurot).
Inimestel, kes soovivad festivali toetada, on võimalik soetada festivali toetajapass, mille hinnaks on 150 eurot.

Suure-Jaani Muusikafestival on pühendatud heliloojatele Kappidele ja  toimub igal aastal jaanipäevaeelsel nädalal – 17.-23. juunil. Festival on klassikalise muusika ning eesti muusika ja muusikute keskne, pakkudes samas midagi pea igale maitsele. Lisaks tavapärastele kontsertidele  toimuvad kohtumised loovisikutega lõunatundides, foto- ja kunstinäitused, lauljate- ja heliloomingu konkurss.
Festivali pärliks on kujunenud kell 3 öösel Hüpassaare rabasaarel toimuv päikesetõusukontsert – fantastiline elamus looduse ja muusika koosmõjust.

2016. aastal toimub festival juba 19. korda. Festivali kunstiline juht on professor Andres Uibo, kes tähistab oma 60. sünnipäeva festivali raames suurejoonelise kontserdiga: Suure-Jaani kooli suures saalis tulevad ERSO ja segakoor Latvija poolt ettekandele tema Esimene sümfoonia ja W.A. Mozarti “Reekviem” – dirigendiks Grammy nominent Darrell Ang. Õigeusu kirikus annab sel aastal kontserdi Peterburi Maria Teatri kammerkoor, juba mitmendat aastat esineb festivalil orkester Klaaspärlimäng Sinfonietta. Kondase maja saalis esinevad Jaakko Kortekangas ja Martti Raide, Köleri kodutalus Lubjassaares saab lisaks Tobiase Keelpillikvartetile kuulata  kunstiteadlast Aleksandra Murret. Suure-Jaani kirikus astuvad publiku ette Ellerhein  ja Kristjan Kannukene, Olustvere lossis Siiri Sisask, Tääksi vesiveskis Hortus Musicus. Festivali lõpetab Tõnis Mägi ja Kärt Johansoni autorikontsert  ning traditsiooniliselt  jaanitule süütamine. Kokku toimub ligi 30 sündmust.

Lisainfo muusikafestival.suure-jaani.ee

Anneli Kundla
Suure-Jaani Muusikafestivali peakorraldaja
anneli@suure-jaani.ee
504 1845

PRESSITEADE
26. jaanuar 2016

Suure-Jaani Muusikafestival ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia allkirjastasid täna koostöölepingu

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia orelisaalis anti selle aasta Suure-Jaani Muusikafestivali avapauk, mille käigus allkirjastati koostööleping ülikooli ja Suure-Jaani valla vahel ning tutvustati 2016. aasta festivali kava.

„Eestis on palju suvel toimuvaid muusikafestivale – ka neid, mille kunstiliseks juhtideks on meie professorid. Neid toimub mitmetes kohtades üle Eesti, aga Suure-Jaani muusikafestival on meiega seotud praktiliselt algusest peale,” sõnas Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia rektor Peep Lassmann. “Seega otsustasime koostöö seadustada ning panna see kindlatele alustele.”

Peep Lassmanni sõnul on Suure-Jaani vald tähelepanuväärselt palju panustanud oma territooriumil toimuvasse muusikafestivali. Koostöölepinguga sätestati, et Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia korraldab edaspidi igal Suure-Jaani Muusikafestivalil vähemalt kaks produktsiooni. Samuti hakkavad EMTA korraldatud kontserdid Suure-Jaani vallas toimuma aastaringselt.

„Suure-Jaani Muusikafestival ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia on koostööd teinud varemgi – aastaid on festivalil üles astunud ooperistuudio noored, 2009. aastal toimus Suure-Jaani lähedal Lahmuse mõisas aga EMTA lõpetajate aktus. Nüüd allkirjastame rõõmuga koostöölepingu,” ütles Suure-Jaani vallavanem Tõnu Aavasalu. „Soovime ühendada ka noori üha rohkem muusikaga ning usume, et tänu akadeemiale jõuab siia aina rohkem  andekaid muusikuid ja heliloojaid.“

2016. aasta suvel toimub Suure-Jaani Muusikafestival 19. korda. Traditsiooniliste kontsertide kõrval toimuvad kontsertetendused ja lõunatunnid kohvikus Arturi Juures, kus interpreedid ja heliloojad räägivad muusikast  ning oma tegemistest. Festivali suurim magnet on 2003. aastast olnud nn sookontsert, mis toimub tänavugi: 23. juunil kell 3 öösel Hüpassaare rabasaarel, kus soleerib ühtlasi tunnustatud bass Peterburist, Vladimir Miller.

Suurejoonelise kontserdiga tähistab oma 60. sünnipäeva festivali kunstiline juht Andres Uibo: Suure-Jaani kooli suures saalis tulevad ERSO ja segakoor Latvija poolt ettekandele tema I Sümfoonia ja W.A. Mozarti „Reekviem” – dirigendiks Grammy nominent Darrell Ang.

Festivali lõpetab Tõnis Mäe ja Kärt Johansoni autorikontsert  ning traditsiooniline jaanitule süütamine. Kokku toimub ligi 30 sündmust.

Anneli Kundla
Suure-Jaani Muusikafestivali peakorraldaja
anneli@suure-jaani.ee
504 1845

Tõnu Aavasalu
Suure-Jaani vallavanem
tonu.aavasalu@suure-jaani.ee
520 9751

PRESSIKUTSE 25.01.2016

V.a ajakirjanik

Oled oodatud teisipäeval, 26. jaanuaril kell 12 Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia orelisaali, kus toimub Suure-Jaani Muusikafestivali ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia koostöölepingu allkirjastamine ning Suure-Jaani Muusikafestivali 2016. aasta kava esmatutvustamine.
Osalevad Suure-Jaani vallavanem Tõnu Aavasalu, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia rektor Peep Lassmann ning Suure-Jaani Muusikafestivali kunstiline juht Andres Uibo.
Suure-Jaani Muusikafestival toimub igal suvel 17.–23. juunil Suure-Jaani vallas, 2016. aastal toimub festival 19. korda.

Lugupidamisega
Tõnu Aavasalu, Suure-Jaani vallavanem
Peep Lassmann, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia rektor
Andres Uibo, Suure-Jaani Muusikafestivali kunstiline juht

Palun teata oma tulekust ette hiljemalt 26. jaanuari hommikuks pia@powerhouse.ee või telefonil 699 8031.

Ajakava:
12.00–12.10    Muusikaline sissejuhatus – Andres Uibo
12.10–12.15    EMTA rektori tervitus – Peep Lassmann
12.15–12.20    Suure-Jaani vallavanema tervitus – Tõnu Aavasalu
12.20–12.40    2016 Suure-Jaani Muusikafestivali kava ja kontsertpaikade tutvustus – Andres Uibo
12.40               Suure-Jaani Vallavalitsuse ja EMTA koostöölepingu allkirjastamine – Tõnu Aavasalu, Peep Lassmann
TEE JA KOHV

Lisainfo:

Anneli Kundla
Suure-Jaani muusikafestivali peakorraldaja
anneli@suure-jaani.ee
504 1845

Tõnu Aavasalu
Suure-Jaani vallavanem
tonu.aavasalu@suure-jaani.ee
520 9751

PRESSITEADE 15.06. 2015

Arvo Pärt Hüpassaare rabas

Kahe päeva pärast algab heliloojatele Kappidele pühendatud Suure-Jaani muusikafestival. Päikesetõusukontsert Hüpassaare rabas kannab seekord pealkirja “Arvo Pärt ja tema “Fratres”” ning kuulajateni jõuab Arvo Pärdi looming – dirigent Toomas Vavilov.

Suure-Jaani muusikafestival toimub igal aastal 17.- 23. juunil ning kunstiliseks juhiks on professor Andres Uibo. Traditsiooniliselt saab festivalil kuulata Eesti Riiklikku Sümfooniaorkestrit, mida sel korral dirigeerib Darrell Ang (Singapur), aga kuulata saab ka EMTA ooperistuudiot, Klaaspärlimäng Sinfoniettat, Eesti Rahvusmeeskoori, ARSISt, ja paljusid teisi. Jaanilaupäeval astub laululaval publiku ette ansambel Jäääär.

Tänavu 18. aastaseks saavat Suure-Jaani Muusikafestivali korraldatakse 1998. aastast alates. Suure-Jaani on oma kauni loodusliku asukoha ja rikkaliku kultuuripärandi tõttu ideaalselt sobiv paik suvisteks kultuurisündmusteks. Sellist kultuurikontsentratsiooni ei leia me kuskilt mujalt: heliloojad ja muusikud Artur Kapp, Villem Kapp, Eugen Kapp, Mart Saar, Julius Vaks; maalikunstnik Johann Köler; naivistlik kunstnik Paul Kondas – need on vaid mõned Suure-Jaani kandist pärit suurmehed.

Suure-Jaani Muusikafestivali traditsioonilisteks kontserdipaikadeks on Suure-Jaani Johannese kirik, õigeusu kirik, laululava, kohvik Arturi Juures, Olustvere loss ja leivakoda, Energia talu, Vanaõue puhkekeskus ja Hüpassaare rabasaar. Kontserdid on toimunud nii sees kui väljas, keskpäeval, õhtul, hilistel öötundidel ja koidu ajal!

Ajakirjanikud saavad festivalile akrediteerumiseks soovi avaldada kuni 16. juunini. http://muusikafestival.suure-jaani.ee/press/akrediteerimine/

Alusta suve Suure-Jaanis!

Kontakt:
Leili Kuusk
Suure-Jaani muusikafestivali meediajuht
Tel. +372 526 9089
e-post: leili.kuusk@suure-jaani.ee

Liisa Nurmela
Suure-Jaani Muusikafestival meediajuhi assistent
Tel: +372 51974945
e-post: liisa.nurmela@gmail.com

LISAINFO AJAKIRJANIKULE:
Akrediteerimisvormi saab täita kuni 16. juunini. Kinnitusi akrediteeringu kohta saadetakse jooksvalt.
Pressipass (ehk festivali kaelakaart) annab võimaluse:

 • Külastada kõiki festivali sündmusi vabade kohtade olemasolul;
 • Soovi korral on võimalus osta sõbrale üks festivali pass soodushinnaga (passi soetamine toimub festivali ajal infopunktis, passi hind on 25 eurot);
 • Festivali ajal külastada kohvikut Arturi Juures, kus leiate õdusa ja mõnusa söögikoha WiFi leviala ning pistikutega energia jaoks.
 • Akrediteerida saab siit: http://muusikafestival.suure-jaani.ee/press/akrediteerimine/

PRESSITEADE 04.05.2015

Helisev Muusika Suure-Jaanis

17.-23. juunil toimub heliloojatele Kappidele pühendatud Suure-Jaani Muusikafestival juba 18. korda. Päikesetõusukontsert Hüpassaare rabas kannab seekord pealkirja “Fratres” ja kuulajateni jõuab ka Arvo Pärdi looming – dirigent Toomas Vavilov. Traditsiooniliselt saab festivalil kuulata Eesti Riiklikku Sümfooniaorkestrit, mida sel korral dirigeerib Darrell Ang (Singapur). Jaanilaupäeval astub laululaval publiku ette ansambel Jäääär.

1. maist on kõikidel muusikahuvilistel võimalik soetada endale Suure-Jaani Muusikafestivali passe ja pileteid. Kuni 15. maini on festivali passid müügil soodushinnaga.

Seitsme päeva jooksul toimuvad kontserdid nii sees kui väljas, keskpäeval, õhtul, hilistel öötundidel ja koidu ajal. Kontserdid toimuvad mitmel pool vallas. Suure-Jaani kooli aulas kannavad RAM, Arsis, Kadri Voorand ja Peeter Vähi ette Peeter Vähi teose “Ülim vaikus”. Samuti on avatud festivali pressi akrediteerimine. Sel aastal oodatatakse lisaks ajakirjanikele festivalile ka fotograafe, blogijaid ja kultuurisõpru. Lisainfot akrediteerimise kohta festivali kodulehelt : http://muusikafestival.suure-jaani.ee/

“Peale kontsertide toimuvad festivali ajal ka kohvikutepäev, muusikalipäev lastele, erinevad näitused, lõunatunnid: ehtekunstnik Jaan Pärna, rännumees Peeter Vähi ning ristsõnameistri Uno Viigandiga. Lisaks toimub veel Suure-Jaani valla viies laulu- ja tantsupidu,” räägib festivali peakorraldaja Anneli Kundla.

Looduskauni asukoha poolest on Suure-Jaani ideaalne koht, kus alustada suve. Suure-Jaani on alati olnud eesti kultuuris kesksel kohal: siit on pärit heliloojad Artur Kapp, Villem Kapp, Eugen Kapp, Mart Saar, kunstnik Johann Köler ja veel palju eesti kultuuritegelasi. Korraldajateks on Suure-jaani Vallavalitsus, Eesti Kontsert, Rahvusvaheline Artur Kapp’i Ühing ja Tartu ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia tudengid.

Suure-Jaani Muusikafestivali piletimüük algas reedel, 1. mail. Kuni 15. maini maksab festivali pass 25 € ning sooduspass 20 €. alates 16. maist kuni 16. juunini 35 € ning sooduspass 30 €. Õpilastele, üliõpilastele, pensionäridele ja puudega inimestele kehtivad soodustused vastava tõendi esitamisel. Lisaks saab soetada perepassi hinnaga 75 €, mida saab kasutada 2 täiskasvanut ja kuni 3 kuni 18-aastast. Põneva võimalusena pakume muusikasõbral osta 150 € eest Toetajapassi, et näidata oma poolehoidu muusikafestivalile.

Kontakt:
Leili Kuusk
Suure-Jaani muusikafestivali meediajuht
Tel. +372 526 9089
e-post: leili.kuusk@suure-jaani.ee

Koostaja:
Liisa Nurmela
Tel. +372 5197 4945
e-post: muusikafestival@suure-jaani.ee

Lisainfo akrediteerimise ja piletiinfo kohta:
http://muusikafestival.suure-jaani.ee/press/akrediteerimine/
http://muusikafestival.suure-jaani.ee/piletiinfo/
Piletid PILETIMAAILMAST
Piletid PILETILEVIST

PRESSITEADE 25.03.2015

Suure-Jaani otsib uusi andeid

Rahvusvaheline Artur Kapp’i Ühing kuulutab välja VI Mart Saare nimelise lauljate konkursi ja III Villem Kapi nimelise heliloomingu konkursi “Uus Laul”. Võitjad selguvad 19. juunil Suure-Jaani Muusikafestivalil.

Lauljate konkursile on oodatud Eesti ja lähiregioonide lauluõpilased ning post graduate-lauljad, kes on oma iseseisva loometee alguses. Osaleda võivad kõik lauljad ilma vanusepiiranguta. Konkursile kirjapaneku tähtaeg on 15. mai 2015.

Heliloomingu võistlus toimub kahes vanuserühmas: kuni 20-aastased (k.a) ning vanemad kui 20-aastased. Osalemiseks tuleb kirjutada soololaul, klaveri saatel, Doris Kareva tekstile, pikkusega 3-5 minutit. Registreerumise tähtaeg on 1. mai 2015. Täpsem info konkursside kohta Suure-Jaani Muusikafestivali kodulehelt http://muusikafestival.suure-jaani.ee/.

Korraldaja Martti Raide: “Loomingukonkurss on suunatud igas vanuses Eesti heliloojatele. Põhieesmärgiks on innustada soololaulude kirjutamist, et saada juurde uut repertuaari sellisele koosseisule nagu hääl ja klaver. Tahame leida selles žanris väärikat järelkasvu.“

Rahuvusvahelise Artur Kapp’i Ühingu eesmärgiks on helikunstnike Kappide loomingu propageerimine ja levitamine, samuti teiste Suure-Jaani piirkonnaga seotud loovisikute elu ja tegevuse tutvustamine.

17.-23. juunil toimub XVIII Suure-Jaani Muusikafestival, mis on pühendatud heliloojatele Kappidele. Korraldajateks on Suure-jaani Vallavalitsus, Eesti Kontsert ja Tartu ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia tudengid.

Lisainfo:
Martti Raide
Konkursside läbiviija
e-post: martti@ema.edu.ee
Tel. +372 5649 4465

Koostaja:
Liisa Nurmela
Tel. +372 5197 4945
e-post: muusikafestival@suure-jaani.ee

Lisainfo konkurssidel osalemise tingimuste kohta:
http://muusikafestival.suure-jaani.ee/programm/lauljate-konkurss/
http://muusikafestival.suure-jaani.ee/programm/heliloomingu-konkurss/