Suure-Jaani muusikafestivali kontserdid toimuvad lossi tantsusaalis, mis mahutab sadakond vaatajat-kuulajat. Lisavõimalusi pakuvad esinejatele suur, saali kõigist külgedest ümbritsev rõdu ja kaunis trepp.
Fersenite suveresidentsiks olnud Olustvere mõisa peahoone valmis 1903. aastal. Kaunist hoonet kutsutakse Olustvere lossiks ja see on heimatstiili üks parimaid näiteid Eestis.
Aastast 1920 tegutses Olustvere mõisas Eesti Aleksandri Põllutöökool. Lossis olid õpetajate korterid ja üldürituste ruumid. Hiljem on kool kandnud erinevaid nimetusi – Eesti Aleksandri Olustvere Keskkool, Olustvere Põllumajandustehnikum, Olustvere Kõrgem Põllunduskool, Olustvere põllumajandustehnikum, Olustvere Sovhoostehnikum, Olustvere kõrgem põllumajanduskool. Aastatel 1944–1985 toimus osades lossi ruumides õppetöö. Sõja ajal – 1942 kuni 1943 – töötas lossis Vana-Võidu kodumajanduskool.
1996. aastast on lossis Olustvere Turismikeskus, hoone kuulub Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskoolile. Turismikeskus pakub mõisa erinevates kodades – leivakoda, klaasikoda, savikoda, sepikoda – tegevusi nii väikestele kui suurtele, loss on saanud populaarseks pulmade pidamise paigaks.
Asukoht
Olustvere loss, Müüri 2, Olustvere, Põhja-Sakala vald, Viljandimaa