Kohvik Arturi Juures

Arturi_JuuresKohviku Arturi Juures teise korruse saalis toimuvad Suure-Jaani muusikafestivali lõunatunnid, kus vaatajate-kuulajatega kohtuvad heliloojad ja muusikud, rääkides oma loomingust ja tegemistest ning tutvustades instrumente. Saal mahutab üle poolesaja huvilise.

Kohviku Arturi Juures ehitas koos poeg Ristoga välja ettevõtja Rein Valdmaa – hilisem Suure-Jaani linnapea (7.11.2002–28.01.2005) ja Suure-Jaani valla aukodanik. Renoveerimistööd toimusid aastatel 1999–2001. 2002. aasta suveks valmis hoone õuele välilava ja terrass. Teise korruse saal võeti kasutusele aastal 2009. Täna tegutseb kohvikus ettevõtja Reiko Sülla.

Veskitamm ehitati praegusele kohale 1830. aastal. Siis nihkus ka paisjärv tükk maad loode poole – oma praegusele kohale. 1931 valmis kirikumõisa vesiveski asemele kivist hoone, kus asus alevi elektrijaam koos moodsa jahuveskiga. Hiljem on hoones olnud klaasimistöökoda, taarapunkt, viinapood, toidupood.

Kohviku ristiisadeks on Andres Uibo ja Urmas Sisask, kes 2001. aasta festivalipäevil poe juures Rein Valdmaaga juttu puhuma sattusid ja kohviku nime Artur Kapiga siduda soovitasid. Õlle juures jätkus juttu kauemaks – muusikute ja muusikaga seotud nimetusi jõuti panna nii praadidele kui napsidele. Poetrepilt said alguse Mardi metsapraad, Arturi kalkunipraad, Villemi sidrunišnitsel jm.

Kodulehekülg

Asukoht

Järve 3, Suure-Jaani, Viljandimaa