Imbi Tarum

Imbi Tarum on EMTA klavessiiniprofessor, Klavessiinifestivali kunstiline juht ja Eesti tuntumaid klavessiinimängijaid. Aastatel 1978–1992 oli I. Tarum klavessiinimängija ansamblis Hortus Musicus, esinedes enamikus Euroopa maades, Iisraelis ja USA-s, samuti endise NLiidu linnades. Alates 1992.a. esineb I. Tarum ansamblis Tallinn Baroque, samuti Tallinna Barokkorkestri, Soome-Eesti Barokkorkestri ja ansambli Corelli Consort koosseisus continuo-mängija ja solistina. Ta on teinud koostööd orkestrite ja ansamblitega Concerto Copenhagen, Concerto Palatino, His Majesty’s Sagbutts and Cornetts, Arte dei Suonatori jt. Eesti parimate solistide kõrval on tema partneriteks olnud näiteks Harry van der Kamp, Mikael Bellini, Lucy van Dael, Ellen Hargis, Peter Kooij, Alberto Martini, Aureliusz Golinski, Bolette Roed ja paljud teised. I. Tarum on lindistanud hulgaliselt soolo- ja kammermuusikat. 2007. aastal andis ta välja CD „Vertigo“ prantsuse klavessiinimuusikaga. Alates 2010 osaleb ta Baltic Baroque koosseisus A. Vivaldi viiulisonaatide salvestamisel koos barokkviiuldajate Maria Krestinskaja, Evgeni Sviridovi, Andrei Reshetini, Andrei Penjugini jt ning barokktšellist Sofia Maltizovaga, välja on antud
„Vivaldi collection“ 10 CDd. Maria Krestinskajaga lindistati L. Madonise ja D. Dall’Oglio viiulisonaatide CDd (Pan Classics).
Lisaks pedagoogitegevusele EMTAs on ta juhendanud meistrikursusi paljudes Euroopa muusikakõrgkoolides ning andnud suvekursusi Soomes, Lätis ja Eestis.