Welcome to CMSimple

Suure-Jaani Muusikafestivali koduleht  aastatel 2007-2014 ja arhiveeritud info alates aastast 2015

Suure-Jaani on oma kauni loodusliku asukoha ja rikkaliku kultuuripärandi tõttu ideaalselt sobiv paik suvisteks kultuurisündmusteks. Sellist kultuurikontsentratsiooni ei leia me kuskilt mujalt: heliloojad ja muusikud Artur Kapp, Villem Kapp, Eugen Kapp, Mart Saar, Julius Vaks; maalikunstnik Johann Köler; naivistlik kunstnik Paul Kondas -  need on vaid mõned Suure-Jaani kandist pärit suurmehed. 

1998. aastast alates korraldatakse suvises Suure-Jaanis heliloojatele Kappidele pühendatud muusikafestivali, mille kunstiliseks juhiks on Andres Uibo.

Suure-Jaani Muusikafestivali traditsioonilisteks kontserdipaikadeks olid esimestel aastatel Suure-Jaani Johannese kirik, Heliloojate Kappide majamuuseum, RMK Suure-Jaani jahimaja ja laululava. Igal aastal on lisandunud uusi huvitavaid kohti: kohvik Arturi Juures, tuletõrjetorn, Olustvere loss, Lõhavere linnamägi ja Hüpassaare rabasaar. Kontserdid on toimunud nii sees kui väljas, keskpäeval, õhtul, hilistel öötundidel ja koidu ajal!

Kui esimesel muusikafestivalil kõlas vaid Artur Kapi, Villem Kapi, Eugen Kapi ja Mart Saare muusika, siis aastatega on lisandunud teosed paljudelt eesti heliloojatelt, maailma muusikaklassikast, aga ka kaasaegsemast loomingust. Traditsioonilistele kontsertidele on lisandunud  kontsert-etendused ja lõunamuusikatunnid Arturi Juures, kus interpreedid ja heliloojad esitavad muusikat ning räägivad muusikast ja oma tegemistest. Festivalipäevil toimuvad kunsti- ja fotonäitused.

2007. aastal pälvis Suure-Jaani Muusikafestival Kultuurkapitali Viljandimaa ekspertgrupi aastapreemia.

Suure-Jaani Muusikafestival toimub traditsiooniliselt igal suvel jaanipäeva paiku - 17.- 23. juunil - ja on pühendatud heliloojatele Kappidele.

 

 

Vaata reklaami 2015

Vaata reklaami 2014 

Kuula reklaami 2013

Vaata reklaami 2012

Andres Uibo intervjuu Klassikaraadiole 2011

Kuula reklaami 2011

Vaata reklaami 2010

Vaata reklaami 2009

Muusikafestival 2008 (fail suurusega 22,6 MB, fail suurusega 651 MB)

Päikesetõusukontsert  (fail suurusega 36 MB)

Vaata reklaami 2007