Thomas Wall

Suure-Jaani Muusikafestival

et en

Thomas Wall

Thomas Wall sündis Linzis. Ta laulis St. Floriani poistekooris ning õppis tšellot ja muusikapedagoogikat Bruckneri-nimelises konservatooriumis. Tšelloõpinguid jätkas ta Salzburgi muusikaülikoolis. Esinemispraktikat tegi ta Nikolaus Harnoncourtiga, samuti osales William Pleethi, Paul Tortelieri ja Siegfried Palm meistriklassides.

Thomas Wall osaleb solistina Camerata Austriaca orkestris ja ansamblis Ars Antiqua Austria. Alates 1985. aastast on ta tšelloõpetaja Linzi muusikakoolis.

Aastail 1982–1984 oli Thomas Wall Fondazione Arena di Vero orkestrant, 1985–1992 Konzertensemble Salzburgi solist. 1992. aastal leidis ta enda jaoks ansambli MTW, kellega ta osales džässi- ja uue muusika festivalidel ning nendega salvestas Wallka oma heliloomingut.

Aastail 1994–2000 töötas Wall orkestris Wiener Akademie. 1996 asutas Wall koos Augustinus Franz Kropfreiteriga St. Floriani Altomonte-Orkestri.Ta on esinenud palju ka koos Linzi Bruckner Orkestriga.2000. aastal asutas Thomas Wall koos Gunar Letsboriga kontsertide seeria Fiori Musicali. Trioga (Sergei Tšeripanov (klaver, Lübeck), Edouard Oganessian (orel, Pariis) ja Matthias Giesen (dirigent)) on ta andnud kontserte Austrias, Soomes, Eestis ja Saksamaal.

  1. aastal salvestas koos Austria Art Gangiga Bachi „Fuugakunsti“, kasutades uusi tämbreid ja improvisatsioone. Plaadi salvestused ja kontserdid on viinud Thomas Walli Euroopasse, Jaapanisse, Mehhikosse, Ameerikasse ja Venemaale.