Jaanus Siimu fotonäitus

Suure-Jaani Muusikafestival

et en

Jaanus Siimu fotonäitus

Foto: Janika Siim

Jaanus Siimu fotonäituse avamine Kapi Ühingu majas 19. juunil 2005.
FOTO: Janika Siim

Pühapäeval, 16. juunil kell 12.30 Suure-Jaani kirikus
Jaanus Siimu fotonäituse „Suure-Jaani Muusikafestival tagasivaates“ avamine.

Ilmselt teavad Jaanus Siimu kõik, kes on käinud Suure-Jaani muusikafestivali kontsertidel, sest ta on juba teisest festivalist alates  festivali fotograaf, kelle kohta muusikud on öelnud, et aastatega on tema oskused niivõrd kasvanud, et fotodele on peale muusikute ja publiku õnnestunud jäädvustada ka muusika!
2012. aastal anti põhiliselt Jaanuse poolt tehtud fotodest välja raamat „Helisevad hetked. Suure-Jaani muusikafestivali 15 aastat“, kus on üle 1000 foto. Hulk tema fotosid on ka 2017. aastal ilmunud raamatus “Helisev vaikus. Suure-Jaani muusikafestival aastast 1998”. Tema töödest on rohkem kui tosin korda olnud väljas näitus Suure-Jaanis. 2012. aastal toimusid näitused ka Rakveres ja Soomes Jokioises, 2010. ja 2013. aastal Tallinnas.
Edu on Jaanuse töid saatnud ka väljapool Eestit. Ta pälvis eriauhinna „Terava fotograafipilgu ja professionaalse meisterlikkuse eest” Peterburis toimunud näitusel „Fotograafia ja aeg”. 450 Venemaalt, Valgvenest, Eestist, Lätist, Leedust ja Iisraelist pärit autori tööde hulgast välja valitud sajakonna töö hulka pääses 3 tema oma: „Trummar”, „Dirigent” ja „Kolm õde” – kaks esimest on tehtud Suure-Jaani muusikafestivalil.
Eesti Fotokunsti Ühingu konkursil pälvis kolmanda preemia foto „Viiuldaja Jeesusega“, mis on tehtud Suure-Jaani muusikafestivalil.
Jaanus Siim on viinud läbi meistriklasse Ida-Virumaal, osaledes integratsiooniprojektis „Kunstilised nädalavahetused. Loominguline dessant“. Ta on Narva fotoklubi auliige.

Täna annab Jaanus Siim oma oskusi huvilistele edasi Viljandi Kunstikoolis.

 

 Aprillis-mais 2018 toimus fotonäitus “Suure-Jaani muusikafestival – aastast 1998” Tori rahvamajas.