Hüpassaare rabasaar

Suure-Jaani Muusikafestival

et en

Hüpassaare rabasaar

paikesetousukontsert_4Hüpassaare rabasaarel ei ole kontserdikülastajatele istepinke, igaüks võtab ise midagi istumise alla. Parkimisplatsilt kontserdipaika viib kaks umbes kahe kilomeetri pikkust laudteed, mistõttu tuleks varem kohal olla. Suure-Jaani keskväljakult on võimalik rappa ja tagasi saada ka tasuta bussidega.

Suure-Jaani vald on territooriumi suuruse poolest teisel kohal Eestis – suure osa hõlmab aga Soomaa Rahvuspark. Siin asub ka Eesti suurim küla – Sandra küla, mis on pindalalt (173 km2) suurem kui Tallinna linn, jättes selja taha ka rohkem kui 50 valda. Elanikke on Sandra külas aga vaid kaks tosinat. Kõrvalolevas Karjasoo külas elab vähem kui 10 inimest. Kaunist, puutumatut loodust pakub Soomaa aga küllaga.

paikesetousukontsert_2Karjasoo külas Hüpassaares, Mart Saare majamuuseumi läheduses asub RMK õpperada – 4,2 kilomeetrit laudteed, mis viib rappa. Laudtee kulgeb mööda laugastest, kus helilooja Mart Saar suplemas olla käinud, ja jõuab rabasaarele. Rabasaar on nagu mändide vahele looduse poolt valmisseatud „saal“ – pehmelt vetruv pinnas istujaid ootamas.

 

 

 

paikesetousukontsert_1 paikesetousukontsert_3

Asukoht

Karjasoo küla, Suure-Jaani vald, Viljandi maakond

58°31’30”N 25°16’16”E

Hüpassaare õpperada