Vanavene Laul

Suure-Jaani Muusikafestival

et en

Vanavene Laul

  1. aastal organiseeris Anatoli Grindnko Troitse-Sergi suurkloostri seminaristidest ja vaimuliku akadeemia liikmetest koori. Aastal 1983 alustas Moskvas vastavatud Danilovi kloostris tegutsemist esimene kloostri koor. 1985. aastal organiseeriti meeskoor Moskva Patriarhaadi kiriku juurde. Kuni 2000. aastani osales koor iganädalastel teenistustel vanavene lauludega.
  2. aastal võitis koor Vanavene Laul Poolas festivalil laureaadi tiitli ja grand prix. 1992. aastal võideti laureaadi tiitel Makedoonia festivalil, 1993 autasustati Jeruusalemmas koori teenete eest Vene Õigeusu kirikule Palestiina ühingu ordeniga, 1998 anti Pariisis välja raamat “Jumalik harmoonia”, mis räägib vanavene kirikulaulust ja laulmisest.

Koori eesmärk on tutvustada vanavene kirikulaule ja laulmist ning selle kasutamist jumalateenistustel. Koor on välja andnud 12 CDd ning saanud oma plaatide eest palju tunnustust (ajakirjalt Diapasoon kõrgeimad hinded, samuti kuldmedalid Venemaalt, Saksamaalt ja Poolast). Koor valmistas ette ka programmi Afoni pühadest mägedest, kus bütsantsi laul on segunenud vanavene laulmisstiiliga. Koor on esinenud Euroopa ja Ameerika mainekates saalides, osalenud palju kordi La folle Journee tüüpi festivalidel Prantsusmaal, Hispaanias, Jaapanis, Portugalis jm.

  1. aastast on Anatoli Grindenko Peterburis tegutseva rahvusvahelise festivali Õigeusu Muusika Akadeemia kunstiline nõustaja. Anatoli Grindenko on juhatanud ka teisi koore: Grand Repids (USA), Läti riiklik koor Latvija, Eesti Rahvusmeeskoor jpt nii ilmalikke kui ka vaimulikke Vene koore.