EMTA Sümfooniaorkester

Suure-Jaani Muusikafestival

et en

EMTA Sümfooniaorkester

Eesti Muusika ja Teatriakadeemia sümfooniaorkester (EMTA SO)

on Eesti professionaalsete orkestrantide kasvulava. Orkestrit on juhatanud paljud tuntud Eesti dirigendid, nagu Roman Matsov, Vallo Järvi, Peeter Lilje, Eri Klas, Vello Pähn, Paul Mägi, Jüri Alperten, Arvo Volmer, Andres Mustonen, Toomas Kapten, Toomas Vavilov, Risto Joost ja Erki Pehk. Musitseeritud on ka välisdirigentide Michel Tabachniku (Šveits), Jin Wangi (Austria), Colin Mettersi (Inglismaa), Cecilia Rydinger Alini (Rootsi) ja Lutz Köhleri (Saksamaa) käe all.

Ühel hooajal toob orkester publiku ette keskmiselt seitse kava. Igal õppeaastal toimub üks kontsert koostöös Eesti Riikliku Sümfooniaorkestriga, neist nelja viimast on juhatanud ERSO peadirigent Neeme Järvi. Üle aasta tuuakse koos EMTA ooperistuudioga ettekandele vokaalsümfooniline suurvorm või lavastatakse ooper, mille etendused toimuvad Rahvusooper Estonias.

Orkester on saanud tunnustust kontserdireisidel Rootsi, Soome ja Saksamaale. Kahel korral (2002 ja 2005) on esinetud Berliinis toimuval festivalil Young Euro Classic, kus viimati kanti ette ka Ülo Kriguli teos “JenZeits”, mis tõi autorile samal festivalil alla 30-aastaste heliloojate kategoorias peapreemia. Käesoleva aasta augustis annab EMTA SO taas kontserdi Berliini festivalil, kus Paul Mägi juhatusel kõlab Eesti muusika. 2009. aastal oli EMTA SO Läänemere-äärsete maade muusikaakadeemiate ühenduse (ABAM) orkestriakadeemia baasorkester.

Heaks traditsiooniks on saanud igakevadised uudisloomingu kontserdid Tallinna

Metodisti kirikus. 2010. aastal toodi Eestis esmakordselt ettekandele Penderecki

teosed “Concerto grosso” ja “Ciaccona”, neist viimane helilooja enda dirigeeri-

misel. EMTA SO teeb kord aastas koostööd Eesti suurima kontserdiagentuuriga

Eesti Kontsert, esinedes kõikjal üle Eesti. Üha populaarsemaks muutuvad ka noortele suunatud kontserdid, kus ühiselt musitseerivad EMTA eri osakondade tudengid.