Beati Mandolini

Suure-Jaani Muusikafestival

et en

Beati Mandolini

Beati Mandolini on seitsmeliikmeline ansambel, mis on seadnud oma eesmärgiks esitada autentset Sitsiilia rahvamuusikat. Lisaks tulistele Sitsiilia tarantelladele ja tunderohketele armastuslauludele on Beati Mandolini kavas populaarsed lood mujalt Itaaliast ja Vahemeremaadest, sekka ka tuntud meloodiad klassikalisest muusikast.

Beati Mandolini liikmed on pikaajalise ja mitmekülgse kogemusega muusikud: Ants Õnnis (mandoliin, suupill), Anto Õnnis (laul ja löökpillid), Tõnu Raadik (mandoliin, viiul), Teet Veskus (kitarr, suupill), Are Jaama (kitarr, mandoliin), Joosep Sang (mandoliin) ja Endel Valkenklau (bassmandoliin).

Beati Mandolini on välja andnud plaadi “Mandoliini ja lauluga läbi Sitsiilia” (2015). Aastate jooksul on toimunud mitu edukat suvetuuri ja ülesastumised sellistel festivalidel nagu “Viru folk” ja “Haapsalu Itaalia muusika festival”. Menukad esinemised on toimunud ka Pärnu-, Kuressaare linna, Haabersti linnaosa ja Eesti Kontserdi poolt korraldatud üritustel.

Beati Mandolini kütkestab publikut eheda ja vahetu akustilise muusikaga, mis sobib igasse interjööri ja paelub oma musitseerimisrõõmuga igas vanuses ja iga muusikamaitsega kuulajaid.