Urmas Vulp ja Marje Lohuaru

Suure-Jaani Muusikafestival

et en

Urmas Vulp ja Marje Lohuaru

Urmas Vulp lõpetas 1972. aastal Tallinna Muusikakeskkooli viiuli erialal Ivi Tiviku klassis ja 1977. aastal Tallinna Riikliku Konservatooriumi Vladimir Alumäe juures. Ta on täiendanud end Moskva Riikliku Konservatooriumi assistentuur-stažuuris (1979–81), kus tema juhendajaks oli Jevgenia Tšugajeva.

Aastast 1981 töötab Urmas Vulp Tallinna Riiklikus Konservatooriumis (praegune Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia) õppejõuna. Ta mängib Tallinna Keelpillikvartetis esimest viiulit ning on selle juht ja asutajaliige. Urmas Vulp on esinenud USAs, Kanadas, Jaapanis, Iisraelis ja paljudes Euroopa riikides.

Ta on salvestanud muusikat heliplaadifirmadele BIS, ERES ja Finlandia Records, samuti Eesti Raadiole. 2003. aastal sai Urmas Vulp Tallinna Keelpillikvarteti koosseisus Heino Elleri nimelise muusikapreemia. 2009. aastal pälvis ta Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali muusika aastapreemia eesti keelpillikultuuri edendamise eest.

Marje Lohuaru on lõpetanud Tallinna Riikliku Konservatooriumi prof H. Sepa klaveriklassis ning õppinud Peterburi Konservatooriumi aspirantuuris prof Maria Karandašova juures. M. Lohuaru oli aastail 1991–1997 Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kammeransambli osakonna juhataja. Ta oli aastatel 1993–2012 Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia prorektor ja on 1997. aastast professor. Alates 2016. aastast on Marje Lohuaru Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia instrumentaal-kammermuusika keskuse juhataja.

Kammeransambli õppejõuna on ta teinud väga palju üliõpilaste ansamblimängu arendamiseks ja repertuaari laiendamiseks. Nii instrumentalistid kui lauljad hindavad teda kui nüansirikast ja meisterlikku ansamblipartnerit.

Marje Lohuaru on andnud kontserte mitmete nimekate Eesti ja välismaa interpreetidega: Pille Lill, Riina Airenne, Ulrika Kristian, Urmas Vulp, Jelena Komarova (Venemaa), Marianne Boettcher (Saksamaa), Laure Delcampe (Belgia), Ruta Lipinaityte, Kädy Plaas-Kala, Monika-Evelin Liiv, Oliver Kuusik, Geraldine Casanova jpt. Ta on esinenud festivalidel Soomes, Rootsis, Saksamaal, Venemaal, Kanadas, Ungaris, USAs; olnud rahvusvaheliste konkursside žüriides ja andnud meistrikursusi Soomes, Rootsis, Saksamaal, Venemaal, Itaalias, Poolas ja mujal.

Marje Lohuaru on osalenud paljude rahvusvaheliste organisatsioonide tegevjuhatustes ja juhatustes, sh ELIA (European League of Institutes of the Arts), EL Erasmus Munduse juhtkomitee jpt. Alates 2013. aastast kuulub ta ECMTA (European Chamber Music Teachers Association) juhatusse ja 2016. aasta mais valiti ta ECMTA esimeheks. Marje Lohuaru on olnud UNESCO Eesti Rahvusliku Komisjoni liige; aastatel 2002–2008 oli ta Eesti Interpreetide Liidu juhatuse esimees.

Marje Lohuaru oli ajavahemikus 2009–2014 Eesti Muusika Arenduskeskuse juhatuse esimees; alates 2014. aastast on ta MTÜ Music Estonia juhatuse liige. Aastatel 2011–2015 oli Marje Lohuaru Eesti Kultuurkapitali nõukogu liige ja Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali nõukogu esimees. Alates 2015. aastast on ta SA Eesti Pillifond juhatuse liige.

Marje Lohuarut autasustati 2005. aastal Valgetähe V klassi ordeniga; 2009. aastal sai ta Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia ja 2012. aastal Eesti Muusikanõukogu preemia.

 

Festivali avakontsert “Isad ja pojad”

 Marje Lohuaru (klaver), Urmas Vulp (viiul)

 

Artur Kapp (1878 – 1952)     Andante religioos

Eugen Kapp (1908 – 1996)    Noktürn

Wolfgang Amadeus Mozart (1756 – 1791)  Sonaat Es-duur KV302

Franz Xaver Mozart   (1791 – 1844) Sonaat F-duur op. 15