Alexander Prior

Suure-Jaani Muusikafestival

et en

Alexander Prior

Alexander Prior’i (sündinud 1992 Londonis) senine elukäik on tõeline sensatsioon! Juba 18-aastaselt dirigeeris ta oma kuuendat sümfooniat, juba 7 aastat etendatakse tema balletti „Mowgli“ Moskvas ja ta on Peterburi Konservatooriumi ajaloos noorim – 17-aastasena – lõpetanud dirigent.

Alexander on teinud ülimenukaid kontserte Taani Kuninglikus Ooperis, Leipzigi Ooperis, Gewandhaus Orkestri ees, Baieri Riigiooperis Münchenis, Hispaania Raadio ja Televisooniorkestris, Viini Kammerorkestris jm. Kanadas dirigeeris ta Edmontoni Sümfooniaorkestrit, Taanis Arhusi Sümfooniaorkestrit, Hamburgis Düsseldorfi Sümfoonikuid, Rootsis Heslingborgi sümfooniaorkestrit, see loetelu on pikk.

 

Alexander Priori kompositsioonide loetelu on ulatuslik, sealhulgas väga prominentsed tellimustööd: ballett „Mowgli“ Moskva Riiklikult Balletiteatrilt, mil helilooja oli alles 13-aastane! „Distant Calls´“ häälele ja klaverikvintetile, American Crescendo“ solistidele ja orkestrile, mille esietendust dirigeeris Alexander Londoni Kuningliku Filharmoonia Orkestri ees Barbician Centre´s, Sümfoonia nr 4 „Gogol“, mis on valminud Peterburi Kultuurikomitee tellimusena ja ette kantud Peterburi Riikliku Akadeemilise Sümfooniaorkestri ja koori poolt, Triple Concerto mis on kirjutatud Hong Kongi Linna Kammerorkestri tellimusel. Tema sümfoonilisi teoseid ja kammerteoseid esitatakse üle maailma, sh parimates saalides nagu Wigmore Hall ja mujal.

 

Alexander Prior on Edmontoni Sümfooniaorkestri peadirigent.