Aleksei Vassiljev

Suure-Jaani Muusikafestival

et en

Aleksei Vassiljev

Aleksei Vassiljev lõpetas 1995. aastal Peterburi konservatooriumi prof Anatoli Nikitini tšelloklassi. Samal aastal võitis ta Itaalias Trapani rahvusvahelise konkursi. Ta oli väga edukas tšellorühma mängija Peterburi Akadeemilises Filharmoonia orkestris (dirigent Juri Temirkanov) ja hooajal 2004–2005 sai temast tšellorühma kontsertmeister. Juba üliõpilasena alustas ta õpetamisega ja teeb seda siiani. Ta õpetab tšelliste Peterburi konservatooriumis, muusikakoolis ja muusikakolledžis. Ta esineb kontsertidel nii solistina kui erinevate ansamblite koosseisus. Ta on teinud koostööd selliste dirigentidega nagu Ravil Martõnov, Roman Leontjev, Leo Korkhin, Vladimir Begletsov jt.

  1. aastal sai ta Rimski-Korsakovi nim Peterburi muusikakolledži direktoriks, kus ta samal aastal alustas orkestriklassiga ja asutas koos Algirdas Paulavichusega noorte sümfooniaorkestri. See orkester on edukalt esinenud paljudel Peterburi lavadel, samuti käinud kontsertreisidel Venemaal ja Euroopas.

Orkestri repertuaari kuulub nii klassika kui ka uus muusika.

Aleksei Vassiljev annab meistrikursuseid Venemaal ja mujal ning teda kutsutakse sagedasti konkursside žüriidesse. Asstal 2016 sai ta tšello, kontrabassi, harfi ja kvarteti õppetooli professoriks Peterburi konservatooriumis ning samast aastast on ta Peterburi konservatooriumi rektor.