Matthias Giesen

Suure-Jaani Muusikafestival

et en

Matthias Giesen

Matthias Giesen sündis Saksamaal Boppard-Rheinis. Ta õppis kirikumuusikat, orelit ja muusikateooriat Kölni muusikaülikoolis, hiljem Stuttgardis ja Viinis. Tema oreliõpetajad olid Kölni katedraali organist Clemens Ganz, Johannes Geffert ja Bernhard Haas, muusikateooria õpetajad Johannes Schildi ja Friedrich Jaecker, dirigeerimise õpetaja Henning Frederichs. Samuti liitus ta mitmete orelikursustega koos Marie-Claire Alaini, Guy Bovet’, Lorenzo Ghielmi, Jean-Claude Zehnderi, Michael Radulesco ja paljude teistega. Aastal 1998 võitis ta Bayreuthi orelivõistluse esimese koha. Pärast orelieksamit õppis ta muusikateooriat Martin Eybli juures Viini muusikaülikoolis.

Aastal 1999 tegutses Matthias organistina mitmel pool Saksamaal, sh Kölnis. Augustis 1999 valiti ta Austria Augustinuse Püha Floriani kloostri Bruckneri-nimelise oreli organistiks. Samuti vastutab ta kloostri muusikaarhiivi eest.

Ta on osalenud mitmetel raadio- ja telesalvestustel Itaalias, Jaapanis, Ameerikas ja Austrias. Osalus rahvusvahelistel kontsertidel on aidanud kaasa tema loomingulisele tegevusele Austrias, Šveitsis, Saksamaal, Itaalias, Poolas, Kreekas, Alžeerias, Slovakkias, Venemaal, Mehhikos, Austraalias jm. Aastal 2002 avaldati Gieseni plaat, millel kõlavad Bruckneri orelipalad, samuti Liszti, Scumanni ja Regeri looming.

Aastail 2003–2007 oli ta kirikumuusika koormeister ja orkestrant Püha Floriani basiilikas, kunstiline direktor Püha Floriani Bruckneri-festivalil ning Altomonte orkestri peadirigent ja ans Schola Floriana laulja.

Matthias Giesen on õpetanud muusikateooriat Kölni muusikaülikoolis ning 2003–2019 ka Viini muusikaülikoolis. 2014.aastal oli Matthias külalisprofessor Griegi Akadeemias Bergenis, Norras. Praegu on ta muusikateooria professor Bruckneri-nimelises Linzi ülikoolis. 2005. aastast tänaseni on ta St Florianer Brucknertage’i festivali kunstiline juht.